Emekli Emniyet Müdürü Saral Of’ta lise öğrencileriyle buluştu

Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Oflu Cevdet Saral, Of’ta düzenlenen seminerde lise öğrencileriyle anılarını paylaştı.

Emekli Emniyet Müdürü Saral Of’ta lise öğrencileriyle buluştu

Of Belediye Başkanlığı ve Of Kaymakamlığının ortaklaşa düzenlediği “Örnek kişilerle kendini anla, geleceğini planla” projesi kapsamında her ay Of’un yetiştirdiği değerler, lise 11. ve 12. Sınıf öğrencileriyle buluşuyor.

 

Ocak ayı etkinliği çerçevesinde Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral, hayat tecrübelerini ve anılarını öğrencilerle paylaştı.

 

Of Belediyesi Sahil Gün Batımı Sosyal Tesislerinde düzenlenen seminere Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Doğduğu ve büyüdüğü topraklarda bulunmaktan mutlu olduğunu ifade eden Saral; “Bizler de buralardan yetiştik. Polis Kolejini bitirdikten sonra komiser yardımcısı olarak göreve başladık. Devlet ciddiyeti ile işimizi yaptık. Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı makamına kadar yükseldik. Ama 28 Şubat sürecinde tüm müdür yardımcıları olarak görevden alındık.  Sonra Ankara Emniyet Müdürü olarak atandım. Ancak burada da fazla kalmadık ve 2008 yılında emekliye ayrıldık” diye konuştu.

 

Devletine karşı görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade eden Saral; “Sayın kaymakamımıza ve sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugün güzel bir organizasyon yaparak bizleri sizlerle buluşturdular. Görev süremiz içerisinde işimizi en iyi şekilde yapmanın gayretinde olduk. Bu gün burada edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşmaktan keyif aldım” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmasının ardından Saral’a birer teşekkür plaketi ve hediyesi sunan Kaymakam Arslan ve Başkan Sarıalioğlu, kendisine teşekkür ettiler.

 

Cevdet Saral kimdir?

1948 yılında Cumapazarı Saray Mahallesinde doğan Saral, İlkokulu Cumapazarı ilkokulunda okudu. Ortaokulu Samsun’da, Liseyi Ankara Polis Koleji’nde okudu. 1971 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra Bilecik’te Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. 1980 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü emrine Baş Komiser olarak atandı. Ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tayin oldu. 1984 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü emrine Mali Şube Müdürü olarak atandı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Organizasyon ve İşletme Politikaları bölümünden Yüksek Lisans Tezini tamamladı.1988 yılında Bingöl ili Kaçakçılık İstihbarat Şube Müdürü olarak zorunlu hizmet görevini tamamladı. 1991 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Psikolojik Harekât Şube Müdürü olarak göreve başladı. 1992 yılında Terörle Mücadele Daire Başkanlığına getirildi. 1996 yılında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına terfi etti. 1998 yılında Ankara Emniyet Müdürü olarak atandı. 1999 yılında bu görevinden ayrılarak Emniyet Genel Müdürlüğü APK uzmanlığına getirildi. 2008 yılında emekliye ayrıldı. 2007 yılı Genel Seçimlerinde MHP’den Trabzon Millet Vekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu. 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP’den Trabzon Belediye Başkanı adayı oldu. 13 ayrı ülkede yirmiye yakın PKK ve Marksist terör organizasyonlarına ilişkin Güvenlik İşbirliği Toplantılarına katılmış ve heyet başkanlıklarında bulunmuştur.  Siyasetle ilgili akademik kitap çalışmaları yapmaktadır. TERÖRÜN GİZLİ EFENDİLERİ adlı basılı bir eseri vardır. Evli ve dört çocuk babası olan Saral, Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21