Emekli Emniyet Müdürü Saral Ak Parti’den aday adayı

Ankara Eski Emniyet Müdürü Oflu hemşerimiz Cevdet Saral 7 Haziran’da yapılacak olan 25.dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Ak Parti’den Ankara Milletvekilliği için Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Emekli Emniyet Müdürü Saral Ak Parti’den aday adayı
Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Eski Emniyet Müdürü Of Cumapazarlı hemşerimiz Cevdet Saral, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25.dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı oldu.

 

Ankara'da Ak Parti Genel Merkezinden başvurusunu yapan Saral; “Paralel yapılanmanın her türlü kara propagandasına Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız gibi ben de maruz kaldım. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı bu konu ile ilgili çok iyi anlıyorum” dedi.

 

1999 yılında hazırladıkları rapor ile büyük bir kumpasın ilk adımlarını ortaya çıkardıklarının altını çizen Saral; “Hazırladığımız rapor sonrasında bizleri hedef tahtasına oturttular. Raporu örtbas etmek için her türlü kara propagandayı uyguladılar. Bizler o gün devletimizin bekası için giriştiğimiz mücadelede yalnız bırakılarak suçlu ilan edildik ve daha yolun başında merdivenin 1. Basamağında ortada bırakıldık” dedi.


Raporumu Neticelendireceğim! 
Hazırladığı rapor sonrasında Fetullah Gülen’in ABD’ye kaçtığını söyleyen Saral şunları ifade etti: “Henüz raporumu tamamlamış değilim. Paralel yapılanmanın o gün tanımlamasını yaptık. Örgütsel temasını çıkardık. İçeriğini felsefesini ve mistik yapılanmayı keşfettik. Kurum olarak emniyet teşkilatı içerisindeki yapılanma üzerine araştırma ve rapor oluşturduk. Bugün bu yapılanma birçok kurumda da varlığını sürdürmekte. Bizlerin başlatmış olduğu bu mücadele bugün devletimiz tarafından da keşfedildi ve aynı noktada buluştuk. Ben raporumu tamamlamak adına bugün buradayım. Bu Cevdet Saral meselesi değildir. Bu devlet meselesidir. Fakat diğer açıdan baktığımızda bu bir uzmanlık alanıdır. Ahmet’in Mehmet’in çözebileceği bir işte değildir. Benim elim zaten taşın altındaydı. Şimdi taşı kaldırmaya adayım”

 

Cevdet Saral kimdir?

1948 yılında Cumapazarı Saray Mahallesinde doğan Saral, İlkokulu Cumapazarı ilkokulunda okudu. Ortaokulu Samsun’da, Liseyi Ankara Polis Koleji’nde okudu. 1971 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra Bilecik’te Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. 1980 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü emrine Baş Komiser olarak atandı. Ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tayin oldu. 1984 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü emrine Mali Şube Müdürü olarak atandı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Organizasyon ve İşletme Politikaları bölümünden Yüksek Lisans Tezini tamamladı.1988 yılında Bingöl ili Kaçakçılık İstihbarat Şube Müdürü olarak zorunlu hizmet görevini tamamladı. 1991 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Psikolojik Harekât Şube Müdürü olarak göreve başladı. 1992 yılında Terörle Mücadele Daire Başkanlığına getirildi. 1996 yılında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığına terfi etti. 1998 yılında Ankara Emniyet Müdürü olarak atandı. 1999 yılında bu görevinden ayrılarak Emniyet Genel Müdürlüğü APK uzmanlığına getirildi. 2008 yılında emekliye ayrıldı. 2007 yılı Genel Seçimlerinde MHP’den Trabzon Millet Vekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu. 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP’den Trabzon Belediye Başkanı adayı oldu. 13 ayrı ülkede yirmiye yakın PKK ve Marksist terör organizasyonlarına ilişkin Güvenlik İşbirliği Toplantılarına katılmış ve heyet başkanlıklarında bulunmuştur.  Siyasetle ilgili akademik kitap çalışmaları yapmaktadır. TERÖRÜN GİZLİ EFENDİLERİ adlı basılı bir eseri vardır. Evli ve dört çocuk babası olan Saral, Orta derecede İngilizce bilmektedir.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman saral
süleyman saral - 7 yıl Önce

seni mhp li olarak tanıdık ilkeli bir duruşun vardı bu duruşunla mhp den hic bir zaman taviz vermiyecegini sanırdik. ne vaat ettilerki bu ilkeli duruşundan vaz gecerek akp gibi bir partiden aday adayı oldun senin bu hareketin duruşuna yakışmadı bir büyügümüz olarak bizlerede iyi örnek olmuyorsunuz.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

BOL ŞANSLAR.

Ömer Saral
Ömer Saral - 7 yıl Önce

Cevdet Saral 1999 yılında yazdığı raporla paralel yapı tehlikesini ilk kez tespit eden devlet adamıdır. MHP bu konuda Cevdet Saral'ı desteklemiştir. 17 Aralık sürecinden sonra Ak Parti paralel yapı ile ters düşmüş, MHP ise kol kola girmiştir. Yani değişen partilerin konumudur... Cevdet Bey aynı Cevdet Beydir...

Mustafa Kaya
Mustafa Kaya - 7 yıl Önce

Paralel tutuklusu MHP’den aday adayı: İstanbul eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, MHP’den milletvekili aday adayı oldu.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21