Elazığ’da şampiyon oldular, Türkiye Finallerine gidecekler

Miktat Sarıalioğlu Ortaokulu futbol takımı, Elazığ'da yapılan Ortaokullar arası Türkiye Futbol Şampiyonasında ilk 2’ye girerek Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

Elazığ’da şampiyon oldular, Türkiye Finallerine gidecekler

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen Ortaokullar arası futbol şampiyonasında Trabzon’da yapılan il müsabakalarında şampiyon olarak yarı final maçlarında Trabzon’u temsil etme hakkı elde eden Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu, Elazığ’da düzenlenen yarı final maçlarında büyük bir başarıya imza attı.

 

Dört bölgede yapılan Yarı Final Maçlarında Doğu Grubunda yer alan Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu, A grubunda yer alarak Şırnak, Van ve Sivas’ın temsilcileri ile eşleşti.

 

Turnuva öncesinde akşam yemeğinden zehirlenerek geceyi hastanede geçiren genç sporcular, Şırnak ili temsilcisi ile yaptıkları ilk maçı 2-1 kazandılar.

 

İkinci maçını Van temsilcisi ile yapan Mikdat Sarıalioğlu’nun genç sporcuları sahadan 6-0’lık galibiyetle ayrılarak ilk ikiyi garantilediler.

 

Grubun son maçında Sivas temsilcisi ile karşılana Oflu gençler, sahadan 1-0’lık mağlubiyetle ayrılarak grubu ikinci sırada bitirdiler.

 

B Grubunun birincisi Siirt Temsilcisi ile karşılaşan Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu, rakibini 3-1 yenerek Türkiye Şampiyonası Final Grubuna katılmaya hak kazandı.

 

B grubunun ikincisi Erzurum temsilcisi ile karşılaşan Sivas Temsilcisi de rakibini yenerek Final grubuna katılacak 2.takım oldu.

 

Mayıs ayında Kastamonu’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası final grubunda 4 bölgeden gelen 2’şer takım katılacak.

 

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Yusuf Kurt tarafından çalıştırılan Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu Futbol Takımı aynı zamanda Ofspor’un da U 14 takımını teşkil ediyor.

 

Of Havadis ailesi olarak sporcu kardeşlerimizi ve hocalarını kutluyor, Türkiye Şampiyonasında başarışlar diliyoruz.


Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vahap KURT
Vahap KURT - 9 yıl Önce

Emeği geçen herkesi kutlar, başarılarının devamını dilerim.İnşallah Mayıs ayında Türkiye Şampiyonu Of Miktad Sarıalioğlu Ortaokulu diye yazıp okuyacağız.

DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 9 yıl Önce

EĞİTİMCİLERE VE ÖĞRENCİLERE TEŞEKKÜR EDER BAŞARILARIN DEVAMINI DİLERİM.

Fatih Öztürk
Fatih Öztürk - 9 yıl Önce

Helal olsun çocuklarımıza.başarılarınızın devamını diliyorum.

ÜNAL ÇELİK
ÜNAL ÇELİK - 9 yıl Önce

TÜM COCUKLARI TEPRIK EDİYORUM.GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM HEPSİNİN.BAŞTA HOCALARI VE OKUL İDARECİLERİNİ CANI GÖNÜLDEN TEPRIK EDİYORUM.ONLARIN ELAZIĞA GİDİP GELMELERİNDE YARDIMCI OLAN HER KESE TEŞEKKÜRLER.

Y.Hacıahmetoğlu.
Y.Hacıahmetoğlu. - 9 yıl Önce

Sevgili çocuklar, başta hocalarınızı, velilerinizi, katkı sunanları olmak üzere hepinizi tebrik ediyorum.Başarılarınızın devamını temenni ediyorum.Sağolun.

Adem GÜNDÜZ
Adem GÜNDÜZ - 9 yıl Önce

Başta okul Müdürümüz olmak üzere öğrencilerimizi çalıştıran öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Kastamonu da yapılacak müsabakalarda da ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. İnşallah bu sene şampiyon bizim öğrencilerimiz olacak...

Cavit TAŞKIN
Cavit TAŞKIN - 9 yıl Önce

Çalışmak, çalışmak... Dört yıldır bir arada olan öğrencilerimizin başarısının altında yatan gerçek.Başta idarecilerimiz olmak üzere hocamızı ve diğer emeği geçenleri kutlar başarılarının devamını gönülden dilerim.

ofspor
ofspor - 9 yıl Önce

miktat sarali okulu spor yoneticilerini kutluyor unutulmamalı bu takım ofsporumuzun alt yapısında oynayan cocuklarımızdır asıl kutlanması gereken of spor ve alt yapı hocalarıdır başda da resul delireisoğludur

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21