Dünyagöz’den Of’a Anadolu Lisesi

Of Kaymakamlığı’nın girişimleri sonucunda Dünyagöz Hastanesi tarafından Of’ta yapımı üstlenilen Of Anadolu Lisesi’nin yeni binasının inşaatı kısa sürede başlayacak.

Dünyagöz’den Of’a Anadolu Lisesi

Of Kaymakamlığı tarafından eğitim kalitesinin arttırılmasına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

 

Türkiye’nin ilk Dünya’nın en büyük özel göz hastanesi olan Dünyagöz Hastanesi sahibi Of’un Söğütlü Köyünden hayırsever işadamı Eray Kapıcıoğlu ile görüşülerek, daha önce dillendirmiş olduğu okul yapımı sözünü yerine getirmek için mutabakata varılmış ve Anadolu Lisesi yapımı için çalışmalara başlanmasına karar verilmişti.

 

Gerçekleştirilecek olan projeyi yürütmek üzere şirketin inşaat faaliyetlerini yürüten İşadamı Hasan Yılmaz’ı Of’a göndererek startı veren hayırsever İşadamı Eray Kapıcıoğlu’na teşekkür eden Of Kaymakamı Eren Arslan: “Fiziki anlamda yetersiz olan Of Anadolu Lisesi’nin yapımı ile birlikte önemli bir eksikliği gidermiş olacağız. Eğitimde son yıllarda önemli başarılara imza atan ve bu yıl Üniversite sınavı sonuçları göre Türkiye genelinde ilk bine 4 öğrenci sokarak büyük bir başarıya imza atarak markalaşma yolunda hızlı ilerleyen Anadolu Lisemiz, fiziki alanda da yapılacak olan çalışmayla daha güzel mekanda eğitimine devam edecektir. İnşallah Of’umuza yakışan yöresel mimariye uygun çok güzel bir okulu İlçemize kazandırmış olacağız. Bu kapsamda bizlerden desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar’a, Trabzon Valimiz sayın Abdil Celil Öz’e ve tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

 

Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan yeni Anadolu Lisesi, beş dönüm arazi üzerine yapılacak olup yaklaşık 5 milyon TL mal olması planlanmaktadır.

 

1996 yılında hizmet vermeye başlayan ve branş hastaneciliği ile yeni bir dönemi başlatan Dünyagöz, yurt içi ve yurt dışında toplam 18 merkezde 1650 yakın personel kadrosu ile çağdaş yönetim anlayışını içerisinde sağlık hizmetini insanlara sunuyor.

 

Kaynak: Of Kaymakamlığı

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 9 yıl Önce

eğitime katkı yapacak sayın eray kapıcıoğluna of halkı adına sonsuz teşekkürler... hatırladığım kadarıyla bu okulu ağaoğlu yapacaktı 2.3 kez buralara gelip şovunu yaptı ama yıllardır ofluları oyalayıp durdu inşallah eray bey başarır...

DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 9 yıl Önce

TEŞEKKÜRLER KAYMAKAM BEY OF İLÇESİ İÇİN HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21