Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları görmezlikten gelindi

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Amatör Spor Kulüplerine yardım yapılmasına karar verirken Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları kazanan Of Belediyesi Karate Takımına yardım yapılmaması Of’u üzdü.

Dünya ve Avrupa Şampiyonlukları görmezlikten gelindi
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, Türkiye, Avrupa ve Dünya çapında başarı elde eden Trabzon’da ki kulüp, sporcu, teknik heyet ve yöneticileri ödüllendirdi.

 

2015 yılının son toplantısı olan Aralık Ayı toplantısında alınan karar doğrultusunda Maçka Spor, Zağnos Spor, Yomra Özdil Spor, Vakfıkebir Büyükliman Spor ve Bahçecik Spor takımlarının sporcuları teknik heyeti ve yöneticileri ile bireysel spor dallarında dünya ve Avrupa Şampiyonalarında ilk 3’e giren sporculara ödül verilmesi kararlaştırıldı.

 

Mecliste ayrıca, 2014-15 sezonunda 3. Lige çıkan Yomra Spor Kulübüne ödül verilmesi, aynı sezonda 1. Amatör Ligine çıkan Şalpazarı Spor Kulübüne maddi yardım yapılmasına da karar verildi.

 

LİSTE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Önergeyi veren isimlerden CHP’li Belediye Meclis Üyesi Cahit Erdem yaptığı açıklamada; “Komisyona ve meclise bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Biz bu listeleri tahakkuk ettirirken resmi olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden temin ettik” dedi.

 

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi de yaptığı açıklamada; “Bizlerin de her ilçemizin amatör veya profesyonel takımları oluyor. Profesyonel takımlar kendilerini isdihdam etmekte sıkıntı çekmiyor. Ama burada şampiyon takımlara veya oyunculara ödüller veriliyor. Bizler belediye başkanları olarak amatör spor kulüplerinin çok sıkıntısını çekiyoruz. Araklı’da iki tane takım vardı ikisi de amatörde bütçelerini ayarlayamadığımız için bunları tek takım haline getirdik. Amatör kulüplere de bir destek sağlayarak bizleri rahatlatma konusunda bir çalışma yapılmasını istiyorum” dedi.

 

OF NEDEN LİSTEDE YOK

Of Belediye Başkanı Salih Salih Sarıalioğlu ise yaptığı açıklamada; “Recep Başkanıma katılıyorum. Birçok ilçemizde birçok amatör kulüpler var. Bunun yanında profesyonel kulüpler var. Bu profesyonel kulüplerde kolay değil kendilerini idame ettiremiyorlar. Onların da sıkıntıları başımızda. Spor sadece futboldan ibaret değil. Bizim de belediyemizin karate takımı, judo takımı var. İlçemizi aynı zamanda birçok uluslararası müsabakalarda temsil ettiler. Başarılara imza attılar. Bu ödüller verilirken komisyon hangi kriterlere dikkate aldı. Of neden bu listede yok” dedi.

 

2014’E ÖDÜL VERİLMİŞ

Başkan Sarıalioğlu’nun açıklamasının ardından söz alan Erdem, “Şu anda 2014 yılında Türkiye şampiyonu olmuş, dünyada ve Avrupa’da dereceye giren sporculara ödüllerini veriyoruz. 2015 yılı için önümüzde ki yıl müracaat yapacağız. Belediye başkanımızın dediği belki bu yıl olabilir onlar önümüzde ki yıl verilecek” dedi.

 

Ancak Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Karate Takımı, 2014 yılı Mayıs ayında Trabzon Beşikdüzü’nde düzenlenen Uluslararası Açık Karate Şampiyonasında 4 altın, 1 gümüş ve 3 de bronz madalya kazanmıştı.10’AR BİN TL YARDIM

Yapılan görüşmelerin ardından madde mecliste oy birliği ile kabul edildi. Şalpazarı Kulübüne 8 bin TL nakdi yardım yapılırken, Maçka, Zağnos, Yomra Özdil, Vakfıkebir Büyükliman ve Bahçecik Spor Kulüplerine ise 10’ar bin TL ödül verileceği kaydedildi. Sporculara ise Cumhuriyet Altını verileceği ifade edildi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM TURAN
İBRAHİM TURAN - 6 yıl Önce

Yahu seçimde o kadar oy verildi. Seçim öncesi ve seçim sonrası ne kadar Trabzonlu böyük siyasetçi adam varsa Of'a geldiler. Millette ağam sensin paşam sensin dedi, on numara ağırladı. Sonucu bu mu olmalıydı? Demek ki çok yağlamak ta işe yaramıyor. İstesinler tekrar

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21