Dumlusu'nun Muhtar Adayı Hakan Ak

Dumlusu Mahallesi’nin ilk muhtar adayı Hakan Ak oldu. Ak, muhtarlığın kağıda mühür basma işi olmadığını söyledi.

Dumlusu'nun Muhtar Adayı Hakan Ak

Trabzon’un Büyükşehir olmasının ardından 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Of’ta bir ilk yaşanacak.

 

7 belde ve 52 köyü bulunan Of’ta belde ve köyler artık Of Belediyesi’nin birer mahallesi olacak.

 

Beldelerin tek mahalle olacağı seçimlerde Of Belediyesinin mevcut 9 Mahallesi ile birlikte toplam mahalle sayısı 68 olacak.

 

Of’un en büyük mahallelerinden biri olacak olan Dumlusu’da da ilk muhtar adayı Hakan Ak oldu.

 

Dumlusu’nun hizmetlerin en iyisini hak ettiğini belirten 35 yaşındaki Ak, elektrik kalfalığı, İnşaat Sektörü ve ÖZÇAY 'da çalıştı.

 

DUMLUSUYA GENÇ ELİ DEĞMELİ

Dumlusu’ya bir gencin elinin değmesi gerektiğini belirten Ak; “Of'un gözde yerleşim yeri olmaya aday olan Dumlusu Mahallemizin imajının arttırılması gerekiyor. Biz de ekip arkadaşlarımızla bu imajın kazandırılması için çalışacağız. Mahallemizin bazı bölgelerinde ışıklandırma eksiklikleri var. Bu sorunun çözülmesi için o mevkilerin düzenlenmesi ve ışıklandırma çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Ayrıca Belediyemizin duyurular için kullanmış olduğu anons sistemi mahallemizde yaygınlaştırılmalıdır. Mahallemizdeki bazı yolların yenilenmeye ihtiyacı vardır. Vatandaşlarımızın bireysel olarak defalarca dile getirmesine rağmen minibüs seferleri yetersiz kalmaktadır. Mahallemizin Of Çaykara karayolu üzerinde bir üst geçide ihtiyacı bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili yakından ilgilenecek ve en kısa zamanda yapılması için gayret göstereceğim. Mahallemizde halkımızın Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerini yapabileceği, paylaşım ve dayanışmayı artırabileceği bir Mahalle Konağı  bulunmamaktadır. Bu, çocuklarımız ve gençlerimiz açısından önemli bir eksikliktir.  Bu durum sadece mahallemiz için değil, Dumlusu için de bir gurur kaynağı olacaktır” dedi.

 

MUHTARLIK KAĞIDA MÜHÜR BASMA İŞİ DEĞİLDİR 

Muhtar seçilmesi durumunda eksikliklerin giderilmesi için büyük bir özveri göstereceğini ifade eden Ak, “Siz sevgili mahalle sakinlerinden ekibimle birlikte yetki istiyorum. Dumlusu Mahallesi’nin muhtarlık makamı bana ve ekibime nasip olursa, yeterli bilgi, tecrübe ve sevgi ile bu görevi layığı ile yapacağıma söz veriyorum. Söylediklerim birer vaat değil yapılması gereken çalışmalardır. Muhtarlık sadece kağıda mühür basma işi değildir. Muhtar, mahallesinde ne olup bittiğini bilen, resmi kurumlarla devamlı irtibat halinde olan ve bunu mahalle sakinlerine duyuran kişidir. Aksi takdirde muhtarlık yapmanın hiçbir hükmü yoktur” şeklinde konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ AK
ALİ AK - 7 yıl Önce

TAZE KAN TAZE BEYİN OSMANLA BİRLİK OLUN KÖYÜMÜZÜ UCURUN ARKANIZDAYIMM:)

çirkin kral
çirkin kral - 7 yıl Önce

osman işçi'nin artıları var.Zaman birlik beraberlik zamanı el ele, omuz omuza yürüyün....

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21