Dumlusu Köyü Dinlenme Tesisleri açıldı

Gazeteci Şemsettin Öztürk tarafından açılan Dumlusu Köyü’nde Dinlenme Tesisleri, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Dumlusu Köyü Dinlenme Tesisleri açıldı
banner71
Of Çaykara yolunun genişlemesinin ardından ortaya çıkan yeni alanlar turizm amaçlı olarak değerlendirilmeye başlanıyor.
 
Of – Çaykara yolunun 5.km’sinden bulunan Dumlusu Köyü girişinde yapılan istinat duvarlarıyla ortaya çıkan alan Gazeteci Şemsettin Öztürk tarafından çay bahçesi ve dinlenme tesisi olarak düzenlendi.
 
Uzungöl yolu üzerinde ve yoldan yaklaşık 10 metrelik yükseklikte bulunan tesisin Solaklı Deresi ve doğa manzarasıyla Uzungöl’e gelecek turistlerin uğrak yeri olması bekleniyor.
 
İşletme Sahibi Şemsettin Öztürk’ün hoş geldiniz konuşmasının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Turizmci Şükrü Fettahoğlu ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral birer konuşma yaptılar.
 
Turizmin bacasız bir sanayi olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, bölgemizde bu tür turizm girişimlerinin desteklenmesi gerektiğini belirterek bu tür işletmelerin sayısının artması gerektiğini ifade etti.
 
Konuşmaların ardından Of Din Görevlileri Derneği Başkanı İsmail Küçükakyüz’ün yaptığı duanın ardından davetliler tarafından açılış kurdelesi kesildi.
 
Tesisin açılışına Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Of’un Eski Belediye Başkanı Oktay Saral, Trabzon Turizm Müdürü İsmail Kansız, Yente Grand Hotel Sahibi Turizmci Şükrü Fettahoğlu, Cumapazarı Belediye Başkanı Ahmet Saral, Gürpınar Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Of Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Hacıahmetoğlu, Çaykur Çamlı Çay Fabrikası Müdürü Yaşar Çakıroğlu, Of Din Görevlileri Derneği Başkanı İsmail Küçükakyüz ve vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
idris keleş
idris keleş - 10 yıl Önce

Nihayet bizim dere boyuda turizmi değerlendirmeyi düşündü. Türkiyeyi dolaştığınız zaman yol kenarlarında turizm bölgesine gidene kadar yüzlerce tesis görürsünüz. ama malesef uzungöle gidene kadar bir tane göremezsiniz. Teşekkürler Şemsettin bey.

z.alper
z.alper - 10 yıl Önce

güzel düşünülmüş umarım başarılı olur ve daha büyük bir işletme olma yolunda ilerler

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 10 yıl Önce

yüzbinlerce turistin geldiği uzungöl pastasından of olarak malesef bu güne kadar hiç yararlanamadık benzeri tesislerin artarak yapılmasını temenni ederim ayrıca işletmeci şemsettin abimize bir hatırlatma langırt makıneleri kumar makinesi sayılıyor mevzuat böyle yani bilmeden suç işleniyor bunu bilesin. tekrar hayırlı olması temennisiyle bol kazançlar dilerim...

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21