Doktorlar Acil Servisi kapatıp toplantıya gittiler

Toplantı nedeniyle Acil Servis’te doktor bulamayan hastaların tepkisine nöbetçi doktordan gelen ilginç yanıt hastaları şoke etti.

Doktorlar Acil Servisi kapatıp toplantıya gittiler

Son yıllarda sağlık sisteminde yapılan değişikliklerle halka kaliteli bir sağlık hizmeti sunulma başlanmıştı.

 

Ancak son dönemde Of’ta özellikle Sağlık Ocağı’na Aile Hekimine giden ve Of Devlet Hastanesi’nde tedavi olmaya giden hastalar bırakın kaliteyi, hizmet alamamaktan şikayet ediyorlar.

 

Tedavi için dün Of Devlet Hastanesi’ne giden vatandaşlar Acil sürprizi ile karşılaştılar. Poliklinik saati olan 15 sularında yapılan toplantıya Acil Servis doktorlarının da katılması nedeni ile tedavi olamayan hastalar, hastane yönetimine tepki gösterdiler.

 

Polikliniklerde doktor bulamayan hastalar, acil polikliniğine yönlendirildi. Ancak Acil polikliniklerde de doktor bulamayan hastalar, duruma tepki gösterdiler.

 

Acil polikliniğinin aciliyet arz eden hastalara hizmet verdiğini ve dolayısıyla 24 saat doktor olması gerektiğini ifade eden hasta ve hasta yakınları, “Toplantı ne kadar acil olsa da sağlıktan daha acil olamaz” diyerek olaya tepki gösterdiler.

 

Bir süre sonra Acil Polikliniğe gelen nöbetçi doktorun tepkiler karşısında “Of Devlet Hastanesinde Acil Poliklinik yok” demesi hasta ve hasta yakınlarını şaşkına çevirdi.

 

Doktorun bu çıkışına itiraz eden vatandaşlar da “Öyleyse girişteki Acil Servis Polikliniği levhası kaldırılsın da vatandaşlar boşuna burada beklemesin” diyerek doktora tepki gösterdiler.

 

Haber-Foto: İzzet Keleş

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 8 yıl Önce

orası acil polikliniği değil acil servistir acil olmayan sıradan hastaların yeri değil insanımız ilaç yazdırmak için bile acile geliyor gerçekten acil olan hastaların tedavilerinin aksamasına yol açıyor gelelim en can alıcı duruma her ne pahasına olursa olsun acil servisteki nöbetçi doktorun toplantı var gerekçesiyle bir süreliğine acili terk etmesi affedilir bir durum değildir belki bir yanlış anlaşılma olabilir iyi analiz etmek lazım..

baştürk
baştürk - 8 yıl Önce

hastane ofun kanayan yarasıdır.hızmet kalıtesı nerdeyse sıfır.ilgi sıfır.bu konuyu sureklı gündemde tutup çözüm bulmak lazım.

cevdet aydın
cevdet aydın - 8 yıl Önce

ne olursa olsun AÇİL SERVİS DOKTORSUZ olamaz,akil var mantik var ya cok AÇİL HASTA gelseydi kim SORUMLU olur???.

ahmet
ahmet - 8 yıl Önce

bakın kardeşim acil servis acık olacak fakat acil servisi görseniz ilaç yazdırmak isteyen başı ağrıyan hep orda acil demek acil hasta olması gerek dokdor ve personel harıl harıl çalışıyor yazık degilmi dokdora bağrıyan personele saldırıran yakında hepsi tayin ister

VATANDAŞ RIZA
VATANDAŞ RIZA - 8 yıl Önce

orada yaşanan zorlukları orada çalışan olarak ben biliyorun.orada myıllık muayene edilen hasta sayısına bakın.120 bin herkes acilde haftalık şikayetler yüze 90 ı grip,myalji,baş ağrısı bilmem ne ağrısı falan filan aile hekimlerine gitseler ilaç yazdırmaya pansuma enjeksiyona o kadar yoğuluk olmaz hizmet iyi olur.zaman oluyor yemek yemeye zaman bulamıyoruz.hakaret görüyoz herşey var ama suçlu yine sağlıkçılar bizim vatandaşa zaten hiç yaranılmaz orada hiçbir dr habersiz bir yere gitmez tuvalete bile acil hal dışında çağırılınca hemen gelir o açi zaten trabzonun en kötü ve en yoğun acili.biraz emeğe saygı lütfennnnn

adam gibi adam
adam gibi adam - 8 yıl Önce

of un bürokrasisi bir hayli fazla sizler bu haberi yayınlayacak yere şu eskipazarda kapatan eski ssk ya taşhan pazarına 3 kişiye hitap eden gürpınar hastanesine bi bakın bunları haber yapın işte size haber bu binalar çürüyo devletin paraları heba oluyo bunları yazmassınız çünkü vekile bakana karşı ayıp etmiş olursunuz olmaz dimi bu haberler eğer haber yapmak istiyosanız of devlet hastanesinin yeterli olmadığını haber edebilirsiniz gürpınara gömülen trilyonları haber edebilirsiniz ama etmessiniz çünkü bakan ve vekillere kim yağ çekecek siz bu yorumuda yayınlamazsınız çünkü gerçekler dile getiriliyo vatandaş gelir doktora çalışana tekme tokat girer yayınlamazssınız söver yayınlamazssınız eee haber ediyosunuz ya efendim doktor toplantıya aferin size yanlı basın aferin...

hoca ofli
hoca ofli - 8 yıl Önce

değerli hemşerilerim......
OF DEVLET HASTANESİNİN HALİ MALUM BEŞ ALTI İLÇEYE HİZMET VERİYOR AMA ŞU ANDA BAŞINDA OLAN SAYIN BAŞ OLMAYAN BAŞHEKİM CEMAATÇİ OLDUĞU İÇİN OLAN ÇATIŞMAYI KENDİNCE KÖRÜKLEYEREK ÇOĞU OLUMSUZLUĞU GÖRMEZDEN GELİYOR KENDİ GÜCÜNÜN YETTİĞİ KADARI İLE DEVAM EDEN SÜRECE KATILARAK SAĞLIKTAKİ DURUMU BALTALIYOR BUNU DA BİLİN LÜTFEN BENİM FİKRİM BU......

serdar-ozkal@hotmail.com
[email protected] - 8 yıl Önce

BEN O GUN Kİ NÖBETÇİ ECZANENİN ÇALIŞANIYIM
O GUN TÜM HASTALAR ECZANEMİZE MEMNUN BİR ŞEKİLDE GELMİŞTİLER...
HATA BİR TANESİ YURT DIŞINDAN GELMİŞTİ YANINDAKİLERE" BU DOKTOR GİBİ DOKTOR ALMANYADA OLSA NE DA GÜZEL OLURDU" DEDİĞİNE KULAKLARIMLA ŞAHİT OLDUM...
KALDI Kİ O GÜN Kİ DOKTOR HASTANEMİZİN EN TECRÜBELİ DOKTORLARINDAN BİR TANESİDİR ASLA DA HAKSIZLIĞA GELEMEZ ....
PAYLAŞILAN RESME DE BAKARSAK ORDA IKI HASTA YADA YAKINI VAR VE HALLERİNDENDE PEK ŞİKAYETÇİ DEĞİLLER. BURDANDA ŞU ANLAŞILIYOR Kİ SIKINTI SADECE YAZIYI GAZETEYE YAZAN YAZAR ARKADAŞIMIZIN BAŞKA TARAFLARA KIZIP ACİLDEKİLERE TEPKİSİ SONUCU ALDIĞI KARŞILIĞI BEĞENMEYİŞİNDEN OLDUĞUDUR...
HERKES KENDİSİNE BİR BAKSIN LÜTFEN .....
SONRASINDA KUL HAKKI VAR...!!!!


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21