DKBB ve TBB’den belediyecilere eğitim

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği tarafından İstanbul’da düzenlenen eğitim semineri ile belediye çalışanları bilgilendirildi.

DKBB ve TBB’den belediyecilere eğitim

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği’nin Türkiye Belediyeler Birliği ile ortaklaşa düzenlediği Eğitim Semineri ile bölgemizde bulunan belediye başkanı ve çalışanları bilgilendirildi.

 

İstanbul’da düzenlenen ve dört gün devam eden seminere Trabzon ve Rize’den çok sayıda Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi ve Belediye çalışanı katıldı.

 

Seminerin açılışında konuşan DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk; “Birliğimiz tarafından düzenlenen eğitim seminerleri kapsamında başta bölgemizdeki belediyeler olmak üzere Türkiye genelindeki çok sayıda belediye çalışanına eğitim veriyoruz. Seminerlerimize Belediye Başkanlarımız ve Belediye Meclis üyelerimiz de katılarak eğitimlerimizden istifade ediyorlar. Alanlarında uzman hocalarımızla belediye çalışanlarımızın kendilerini geliştirmelerine, yeni uygulamalardan haberdar etmeye devam ediyoruz. Seminerimiz kapsamında belediye çalışanlarımıza sadece eğitim değil, güzel ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı da sunduk. İnşallah bu tarz eğitimlerle belediye çalışanlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Seminere Of Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü adına katılan Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar; “15 yıllık belediyecilik sürecimizde bu tarz eğitimleri her zaman önemsedik. Değişen mevzuat bilgileri ve yeni uygulamalar hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Soru ve cevaplarla faklı kurumlardaki farklı uygulamalardan örnekler alabiliyoruz. Bu tür seminerler her zaman bir tatil gibi görülür. Elbette bulunduğunuz ortamdan farklı bir ortama geçmek bile tatil gibi gelir. Kaldı ki bu tarz seminerlerde belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve çalışanlarımız düzenlenen gezilerde değişik proje ve uygulamalardan örnekler alıyor. Gördüğümüz bu güzellikleri kendi belediyelerimizde uygulamak için plan ve proje geliştiriyoruz. Faydalı bir seminer olduğuna inanıyorum. TBB ve DKBB’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21