Diyanet Sen’den Müftü Onat’a teşekkür

Diyanet Sen Of Temsilciliği, “Gençlik O’nu Okuyor” adlı sınav için belirlenen kaynak eserlerin serbest bırakılmasına katkı sağlayan Of Müftüsü Recep Onat’a teşekkür etti.

Diyanet Sen’den Müftü Onat’a teşekkür

Tekayder tarafından Of’ta düzenlenecek olan “Gençlik O’nu Okuyor” adlı sınav için belirlenen kaynak eserlerin serbest bırakılmasına katkı sağlayan Of Müftüsü Recep Onat’a Diyanet Sen Of Temsilciliği tarafından teşekkür edildi.

 

Diyanet Sen Of Temsilciliği’nden yapılan açıklama şöyle;

Herkes Onu okuyor adıyla tertiplenen ve genç nesillere Peygamber Efendimizi tanıtmak ve sevdirmek amacıyla düzenlenen yarışma tüm yurtta büyük bir heyecana vesile olmuştur. Ancak yarışmanın kaynakları arasında gösterilen Reşit HAYLAMAZ’ın “Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz (S.A.V.) Muhtasar” adlı eserinin 252. Sayfasında geçen;

 

“Bundan başka kim bilir nice nimetler müşahede etmiş, ne iltifatlarla karşılanarak kendisine teşrifatçılık yapılmıştı. Herhangi bir insanın öylesine bir lütfa mazhar olduktan sonra yine oradan ayrılarak sıkıntıların kucağına dönmesi imkansız gibiydi. Ancak O’nun hedefi öncelikle bütün insanların rahmet ve şefkatle kucaklayıp, ümmeti arasında da kelime-i tevhidin ikinci yarısını söylemekten kaçınarak kendisini kabul etmese bile ‘La ilâhe illallah diyen herkesi buraya getirmekti. Çünkü O kim, “La ilâhe illallah” derse cennete girer.’ Buyuracaktır. Daha baştan O (sallallahu aleyhi ve sellem), bunun için yaratılmış ve onun için de ilk yaratıldığı halde gelişi sona denk getirilmiş; peygamberlik güftesine kafiye koyacak Son Sultan olduğu için de, bedeniyle ruhunun buluşması risalet açısından en sona bırakılmıştı.”

 

İfadeleri ilçemizde tepkilere yol açmıştır. Tepkileri dikkate alarak eseri inceleyen Of Müftümüz Recep Onat, Yarışmayı düzenleyen yarışma komisyonuna bir yazı yazarak eserin sınavda istifade edilecek zorunlu kaynak olmamasını sağlamıştır.

 

Diyanet Sen Of Temsilciliği olarak, bu konuda hassas davranan başta Of Müftümüz olmak üzere din görevlileri arkadaşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını ve hassasiyetlerini her platformda dile getiren halkımızı tebrik ediyoruz. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 9 yıl Önce

DİYANET SEN DEN SAYIN MÜFTÜMÜZE TEŞEKKÜR GELİYORSA OF İLÇESİ MÜFTÜ BEYLE GURUR DUYAR TEŞEKKÜRLER SAYIN MÜFTÜM.SAĞLIKLI VE MUTLU YAŞAMLAR DİLERİM ALLAHI SELAMI ÜZERİMİZE OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21