Devlet Millet işbirliği ile yollar genişliyor

Aşağı Kışlacık Mahallesinde başlatılan yol genişleme çalışmaları Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Of Belediyesi ve Mahalle sakinlerinin katkılarıyla el birliğinde sürdürülüyor.

Devlet Millet işbirliği ile yollar genişliyor

Aşağı Kışlacık Mahallesi’nde devlet ve vatandaş iş birliği çerçevesinde yolların genişletilmesi çalışmalarına başlanıldı.

 

Mahalle Muhtarlığı ve Mahalle Derneği’nin kurumlarla yaptığı işbirliği başvuruları neticesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Of Belediyesi ve mahalle sakinlerinin destekleriyle yollar genişletiliyor.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak Aşağı Kışlacık Mahallesi Muhtarı Salih Ayazoğlu; “Mahallemizin yollarında genel olarak sıkıntılar bulunuyor. Bu sıkıntıların giderilmesi için gerek Büyükşehir Belediyesi nezdinde gerekse Of Belediyesi nezdinde sorunlarımızı yetkililere ifade ettik. Mahalle halkı olarak da bizler elimizden gelen fedakârlığı göstereceğimizi ifade ettik. Tüm bu gayretler sonucunda öncelikli olarak yollarımızın genişletilmesi, ardından genişletilen yollar için istinat duvarlarının yapılması, son aşamada ise bu alanların dolgularının yapılması ve beton yapılması planlamasıyla çalışmaya başladık. İnşallah bu çalışmalar mahallemiz için hayırlı olacaktır. Çalışmaları an be an takip ediyor, elimizden geldiği kadar çalışmalara yardımcı oluyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin ” diyerek düşüncelerini belirtti.

 

İstanbul Üsküdar’da faaliyette olan Of Aşağı Kışlacık Mahallesi Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Ayaz da çalışmalardan duyduğu mutluluğu ve çalışmalarla ilgili düşüncelerini; “Hakikaten son yıllarda Mahallemizin yaşadığı en büyük problemlerin başında geliyordu yol sorunu. İnşallah başlatılan bu çalışmayla büyük problem teşkil eden sorunumuzu hep birlikte Muhtarlık Heyetimize yardımcı olarak aşacağız. Bu iş için öncelikle çalışmaları takip etmek ve onlara yardımcı olmak için “Yol Çalışma Ekibi” kurduk. Ekip olarak herkes elinden geleni gösteriyor. Çalışmalar konusunda;  Büyükşehir Belediyemiz araç-makine, Of Belediyemiz istinat duvar yapımında kullanmak üzere kum ve çimento, dernek ve mahalleli olarak bizler de Taş ve İşşçilik hizmetlerini karşılayarak güzel bir devlet millet işbirliği örneği sergilediğimizi düşünüyoruz. Adeta bir imece ruhunu çalışıyoruz. Yol genişletme çalışmaları konusunda başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Of Belediye Başkanımıza, ekiplerine, neredeyse  tüm mesaisini bu işe ayıran Muhtarımıza, göstermiş olduğu kolaylık, iyi niyetten dolayı tüm komşularımıza teşekkür ediyoruz. Bu birlik ve beraberlik ruhu Mahallemizin tüm sorunlarını en kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz” sözleriyle ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21