Dernekpazarı’nın 100. kurtuluş yılı kutlandı

Dernekpazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Dernekpazarı’nın 100. kurtuluş yılı kutlandı

Dernekpazarı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Hasan Cansız Kom Çok Programlı Lise bahçesindeki Atatürk büstüne Kaymakamlık ve Belediyenin çelenk sunma töreninin ardından ikinci etkinlik Atatürk İlkokulu salonunda yapıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık tarafından günün anlamı ile ilgili konuşma yapıldı.

 

Lise Tarih Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Behice Akın tarafından yapılan işgal ve kurtuluş yıllarını tarihsel açıdan gözler önüne seren konuşması büyük beğeni kazandı.

 

11 A sınıfı öğrencisi Esmanur Sarı’nın seslendirdiği “SULTAN MURAT ŞEHİTLERİNE” şiiri  salonda  duygusal bir hava estirdi.

 

Trabzon Mehter Takımının sunduğu  birbirinden güzel eserleri  ayakta alkışlandı. Dernekpazarı’nın geçmişi ile bu günü slayt gösteri ile bir kez daha yaşatıldı.

 

Emekli eğitimci Fahri Düzenli de geçmişi geleceğe, anılarla taşıyarak ilçenin geçmişteki yaşantısını günümüz yaşantısı ile karşılaştırıp kazandığımız değerlerin yanında kaybettiklerimiz üzerinde durdu.

 

Günün anlamını yansıtacak fotoğraf yarışmasında:

Birinci olan Yusuf Enes Atalay’ın ödülü  Kaymakam Murat Yıldız,

İkinci olan Özlem Dereli nin ödülünü, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık,

Üçüncülük  Ödülünü kazanan  Eren Baş’ın ödülünü, Milli Eğitim Müdürü Cevdet Hacibektaşoğlu takdim ederken ayrıca verilmesi kararlaştırılan Özel Onur Ödülü sahibi, Türkan Balcı ya da ödülü İlçe Jandarma Komutanı Okan Aygün tarafından verildi.

 

Müzik öğretmeni Ersin Yeşilyurt yönetiminde söylenen şarkı ve türkülerle program sona erdi.

 

Haber-Foto: Fahri Düzenli

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21