Dernekpazarı Kaymakamı Yıldız görevine başladı

1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan kararnameyle Dernekpazarı Kaymakamlığına atanan Trabzon Ohal Vali Yardımcısı Kaymakam Murat Yıldız görevine başladı.

Dernekpazarı Kaymakamı Yıldız görevine başladı

Dernekpazarı Kaymakamlığına atanan Trabzon Ohal Vali Yardımcısı Kaymakam Murat Yıldız görevine başladı.

 

Dernekpazarı’nın kendisi için yabancı bir coğrafya olmadığını belirten Kaymakam Yıldız; “Memleketimin Giresun Bulancak, yani Doğu Karadeniz olması; Dernekpazarı’nın kültürü, coğrafyası, insanı ve sosyal yapısı açısından bir yabancılık çekmeyeceğimin göstergesidir. Buraya atandığımda, Dernekpazarı’nı tanıyan bilen insanlara burayı sorduğumda aldığım cevapların ortak noktası şuydu: “Dernekpazarı insanı merttir samimidir” Bu benim için mutlu ve huzurlu bir görev başlangıcına ziyadesiyle yeterli oldu. Kısa süre içerisinde İlçemiz Dernekpazarı’nı çok daha yakından tanıyıp, gerek Dernekpazarı’nda yaşayan, gerekse gurbetteki Dernekpazarılılarla kaynaşacağımızı biliyorum. Dernekpazarı, yetiştirdiği birbirinden değerli Devlet adamlarıyla ülkemiz için önemli bir misyonu yerine getirmiş durumda. Kendi bağrından, böylesine kıymetli büyüklerimizi yetiştiren kıymetli insanlara sahip bir ilçede görev yapmak benim için de ayrı bir bahtiyarlık olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Dernekpazarlıların can ve mal güvenliğinin temini için çalışacaklarını ifade eden Kaymakam Yıldız; “Göreve başladığım an itibariyle Dernekpazarı’nda bulunan tüm Dernekpazarlıların can ve mal güvenliğinin temini başta olmak üzere, ilçenin huzuru ve refah seviyesinin artması için tüm kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberliğini daima güçlü kılarak elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

 

Murat Yıldız Kimdir? 

İlk ve orta öğrenimini doğum yeri olan Giresun’un Bulancak İlçesinde tamamlayıp, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden “İlçe Yönetimi ve Kaymakam” konulu lisans bitirme tezi ile mezun oldu. 2007-2009 yılları arasında Bursa Valiliği’nde, 2009-2012 yılları arasında Giresun Valiliği’nde İl İnsan Hakları Kurul Sekreterliği görevlerinde bulundu.
2012 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Mudanya ve Suşehri İlçelerinde Kaymakam Refikliği, Sinop İlinde Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Yabancı dil eğitimi için 1 yıl süreyle İngiltere’de (University of Sheffield) bulundu. Yurda
dönüşüne müteakip, 4 ay süreyle Giresun-Dereli Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan kararname ile Dernekpazarı kaymakamlığına atanan Yıldız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21