Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı başarılı şekilde icra edildi

AFAD Başkanlığı koordinasyonda 81 ilde tüm okullarda eş zamanlı olarak düzenlenen “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” ile Of’ta eğitim gören 7 bin 100 öğrenciyle tatbiat yapıldı.

Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı başarılı şekilde icra edildi

1-7 Mart haftası, ülkemizde Deprem Haftası olarak kutlanıyor. Hafta nedeniyle İçişleri Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı öncülüğünde AFAD Başkanlığı koordinasyonda 81 ilde tüm okullarda eş zamanlı olarak “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” düzenlendi.

Of İlçesinde bulunan tüm okullarda da deprem tahliye tatbikatı düzenlenerek etkinliğe destek verildi. Of İlçe protokolü de Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen tatbikata katıldı.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve daire amirlerinin katıldığı tatbikat öncesinde Kaymakam Çiçek, afetler konusunda öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Sirenlerin çalmasıyla öğrencilerle birlikte deprem tedbirleri alan Kaymakam Hayrettin Çiçek, daire amirleri ve öğrenciler, ikinci sirenin çalmasıyla sınıfları boşaltarak toplanma alanında toplandılar.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda yapılan “Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı” 680 öğrencinin katılımıyla 2 dakika 46 saniyede sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Tüm Türkiye’de yapılan tatbikata Of’tan 7100 öğrenci katılım sağladı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2022, 02:11

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21