DenizBank’tan gübrede 5 ay faizsiz geç ödeme imkanı

Tarım bankacılığı ile tarım sektörüne destek veren Denizbank, çay üreticilerine de gübre ve diğer giderlerde 5 aya varan faizsiz geri ödeme imkanı sunuyor.

DenizBank’tan gübrede 5 ay faizsiz geç ödeme imkanı

Tarım sektöründeki pazar payı ile özel bankalar arasında ilk sırada yer alan Denizbank, bölge tarımına da destek olmaya devam ediyor.

 

Çay tarımını destekleme çerçevesinde gübre ve diğer giderler için yeni bir kampanya hazırlayan Denizbank, Rize’de düzenlediği basın toplantısı ile Rize ve Of Bölgesi’ndeki çay müstahsillerine yönelik yeni kampanyasını çay üreticilerine duyurdu.

 

Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Seyfi Doğan Atakent, Tarım Bankacılığı Müdürü, Rize Şube Müdürü Özgür Devrim Güvensoy ve İlçe Şube Müdürleri ile Of Şube Müdürü Sinan Sengir’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Bölge Müdürü Atakent, Denizbank ve Tarım sektöründeki faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE DESTEK İÇİN KURULDU

DenizBank’ın Tarım sektöründe pazar payı olarak özel bankalar arasında ilk sırada yer aldığını belirten Atakent, 1938 yılında Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama hedefi ile kurulan DenizBank’ın 28 Eylül 2012 itibariyle Rusya’nın en büyük kamu ve köklü bankası olan Sberbank çatısı altında hizmet vermeye devam ettiğini ifade etti.

 

DenizBank tarımın modernizasyonuna destek vermek, tarımsal üretimde verimliliği artırmak ve çiftçimizin yüzünü güldürmek hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Bölge Müdürü Atakent; “DenizBank Rize, İlçeleri ve Of Şubesi ile bu çerçevede yöredeki tarımsal bayiler ile hayata geçirdiği işbirlikleri ve çiftçilere sunduğu avantajlar ile bölge halkına öncelikli tarım bankacılığı hizmeti sunuyor. DenizBank söz konusu çalışmalarını, temeline  “Çiftçimizin Yüzü Gülsün“ anlayışını yerleştirdiği bakış açısı ile hayata geçiriyor. Bu işbirliği kapsamında üreticiler, Çiftçi Kartları ile satın aldıkları yem, gübre, tohum, zirai ilaç ve diğer tarımsal girdileri 5 aya varan vadelerle alıp hasatta ödeme imkanına kavuşuyor. Çiftçi kart ile yapılacak tarımsal ekipman alımlarında ise 3 yıla varan vade ve yılda bir ödeme avantajından yararlanabilen çiftçiler, DenizBank’tan uygun koşullarda ekipman kredisi de kullanabiliyor” diye konuştu.

 

GÜBRE BEDELLERİ 5 AY SONRA FAİZSİZ YAPILACAK

Çiftçi kart sahiplerine akaryakıt alımlarında 5 ay faizsiz geç ödeme imkanı sunan DenizBank, yeni uygulaması ile de yaklaşmakta olan gübre sezonu öncesinde gübre alacak olan çay üreticilerine 5 ay faizsiz geç ödeme imkanı sunmuş olacak.

 

Of’ta Gübre Satıcıları ve Kooperatiflerle anlaşma sağladıklarını belirten Of Şube Müdürü Sinan Sengir; “Çay üreticilerimiz alımlarını çiftçi kartları ile peşin alış veriş yapar gibi ödeyecekler. Biz satıcılara yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde ödemelerimiz bir y içerisinde yapacağız. Üreticilerimiz de ödemelerini 5 ay sonra çay paralarının ödenmiş olduğu bir dönemde bankamıza yapabilecekler” dedi.

 

Çiftçi kart sahibi olmayanların Çiftçi Belgeleri ile birlikte şubelerine müracaat etmelerinin yeterli olacağını ifade eden Sengir; “Bankamızın uygulaması kapsamında çiftçilerimizin çay alanı kayıtları esas alınarak kendilerine çiftçi kartlarını veriyoruz” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30