Dede Başkan Hasan Çakır vefat etti

Of’un Hayırsever İşadamlarından ve Ballıca Belediyesi’nin Eski Başkanlarından Dede Başkan olarak tanınan Hasan Çakır (90) tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Dede Başkan Hasan Çakır vefat etti
banner71

Of’un Hayırsever İşadamlarından olan ve Ballıca Belediyesi’nin Eski Başkanlarından Dede Başkan olarak tanınan Hasan Çakır (90) tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

 

İşadamları Salih Zeki Çakır ve Remzi Çakır ile Doktor Necati Çakır ve Seyfettin Çakır’ın babaları olan Hasan Çakır, yaklaşık 5 ay önce zatüre teşhisiyle Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı.

 

Uzun süre yoğun bakımda kalan Çakır, daha sonra İstanbul’a nakledilerek tedavisine burada devam ediliyordu. Dün sabah saatlerinde hayatını kaybeden Başkan Çakır’ın cenazesi 17 Mayıs Perşembe günü ikindi namazını müteakip Of Çarşıbaşı Cami önünde kılınacak cenaze namazının ardından Ballıca Merkez Mahalle Yıldız Camii önündeki aile mezarlığına defnedilecek.

 

Hasan Çakır Kimdir?

1928 yılında Ballıca’da doğan Hasan Çakır İlkokulu köyünde okudu. Terzi mesleğinde uzun yıllar hizmet veren Çakır, daha sonra nakliyecilik alanında hizmet verdi. 2000-2004 yılları arasında Ballıca Merkez Mahalle Muhtarlığı görevinde bulunan Çakır, 2004 yılında Ballıca Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 2004-2009 yılları arasında Ballıca Belediye Başkanlığı görevini yürüten Çakır, Hayırsever kimliği ile de ön plana çıktı. Ballıca Beldesine önemli hizmetler kazandıran ve çok sayıda Camii ve Kur’an Kursuna yardımda bulunan Çakır, ihtiyaç sahibi çok sayıda aileye ve öğrencilere de yardımlarda bulundu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 3 yıl Önce

HASAN DEDENIN ÖLÜM HABERİNİ ŞİMDİ DUYDUM ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21