Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz sonrası ilk kez Trabzon’da

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilk kez Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Havalimanında binlerce kişi tarafından karşılandı. Of halkı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamak üzere Trabzon’a akın etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz sonrası ilk kez Trabzon’da

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe girişiminin ardından ilk kez Trabzon’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Havalimanı’nda binlerce kişi tarafından karşılandı.

 

Of Kaymakamlığı, Of Belediyesi ve Ak Parti Of İlçe Başkanlığı öncülüğünde Of halkı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamak üzere Trabzon’a akın etti.

 

SAĞANAK DA ENGELLEYEMEDİ

Of Merkezdeki Eski Terminal Mevkii’nde toplanan çok sayıda Oflu, sağanak yağışa aldırış etmeden Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen Otobüslerle Trabzon Havalimanı’na gitti.

 

Yaklaşık iki saat boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekleyen Of ve Trabzon halkı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan uçağın alana inmesiyle büyük bir coşku yaşadı.

 

Havalimanı içerisinde protokol tarafından yapılan karşılamanın ardından otobüsün üzerine çıkan Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen ve saatlerce bekleyen vatandaşlara hitap etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a otobüs üzerinde İçişleri Bakanı Oflu Hemşerimiz Süleyman Soylu, beraberindeki bakanlar ve eşi Emine Erdoğan eşlik etti.

 

YARAN DA VAZGEÇECEKSİN CANDAN DA

15 Temmuz’dan kendisinin ve tüm arkadaşlarının yükünün ağırlaştığını belirten Erdoğan; “15 Temmuz’dan sonra benim ve tüm arkadaşlarımın yükü daha da ağır. Bu millet için yardan da geçeceksin, candan da vazgeçeceksin” dedi.

 

Kendisine yoğun sevgi gösterilerinde bulunan Trabzon halkına "Günümüz kutlu, geleceğimiz aydınlık olsun. Konya'dan on binlerin selamını getiriyorum" diye seslenen Erdoğan "Size bugün Konya'dan birliğin beraberliğin selamını getiriyorum. Sizler de aynen Konya'da olduğu gibi 15 Temmuz'daki o ruhun bugün yeni bir dirilişisiniz. Bugüne kadar namazdaki rüku dışında kimseye eğilmedik. Bunun dışında eğilmek bize yaraşmaz, yakışmaz. Bugüne kadar kula kul olmadık, olmayacağız. O, Pensilvanya'dakine yakışır" ifadelerini kullandı.

 

241 ŞEHİDİMİZİN KATİLLERİNİ BİZ AFFEDEMEYİZ
Erdoğan, konuşmasında idam cezasına vurgu yaparak "Kardeşlerim diyor ki 'İdam isteriz' Ben de diyorum ki bir defa benim 241, 15 Temmuz şehidimi bizim af yetkimiz yoktur. Bu şehidimizin failleri asla affedilemez. Yasalarımızda idam yok, çıkartıldı. Çıkartan neresiydi; parlamento. Bunu yeniden getirebilir. Öyleyse siyasi partilere düşen bunu parlamentoda gündeme almak suretiyle Genel Kurul'a getirmek. Genel Kurul'a getirilir mi ? Genel Kurul'dan geçerse ben bunu onaylarım. Tendürek'te mehmedimi şehit edenleri affedemeyiz. 241 şehidimizin katillerini biz affedemeyiz. 2 bin 194 gazimizi var. Bunların failleri biz affedemeyiz. Bunlar devlete karşı işlenen suçlar değil. Birinci derecede bireylere karşı işlenen suçtur. Onu affetme yetkisi o şehidimin kalanı kim ancak onlar affedebilir. Aynı zamanda bunlar darbe girişiminde bulundu. Bu devlete karşı işlenen bir suçtur. Bunlar bir kere değil 2 kere yargılanmaya mahkum oldular. Şimdi batılılar diyor ki 'Ama siz idam istiyorsunuz' Senin anan, baban, kardeşin ölmemiş ki bizim çocuğumuz ölmüş ciğerimiz yanıyor. Eğer parlamento bu kararı verirse parlamentonun verdiği karara demokrasilerde saygı duymak zorundasınız. Her yerde söylüyorum; parlamento bunu gündeme alır ve bu çıkarsa bana düşen geldiği zaman onu onamaktır" diye konuştu.

 

Konuşmasında Trabzonspor kaşkolu da takan Erdoğan, Trabzonspor'un bu sezon ligde işinin zor olduğunu söyledi.

 

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yüklerinin arttığını belirten Erdoğan "15 Temmuz'dan sonra benim ve tüm arkadaşlarımın yükü daha da ağır. Bu millet için yardan da geçeceksin, candan da vazgeçeceksin…O gece bunlar zannettiler ki bizim F 16'larımız var, helikopterlerimiz var, tanklarımız, toplarımız var, bizim silahlarımızı var. Ama bizim de Allahımız var" şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE ARTIK SİZE HARAM OLACAK
FETÖ ile mücadelenin sonuna kadar süreceğini ifade eden Erdoğan "Biz kovalayacağız, siz gideceksiniz. Türkiye artık size haram olacak" derken, terörle mücadelenin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sürdüğünü hatırlatarak "Bu alçaklar, bu hainler Karadeniz'e sızmaya çalışıyor. Sokmayın onları buraya. Giresun'un uşakları, Ordu'nun uşakları sokmayın oları buraya. Bizim için PKK neyse FETÖ daha beter. DEAŞ öyle. Hepsi ile mücadeleye devam ediyoruz. Gelecekleri varsa görecekleri var" dedi.

 

KARADENİZ UŞAĞI SÜLEYMAN KARDEŞİM

Konuşması sırasında Trabzon milletvekili ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu işaret eden Erdoğan "Süleyman Karadeniz uşağı. Süleyman kardeşimle beraber iç güvenlikte önemli adımlar atıyoruz, atmaya devam edeceğiz" diyerek kendisine çalışmalarından ötürü moral verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından helikopterle Rize'nin Güneysu ilçesine hareket etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

SAYIN CUMHURBAŞAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU İLE TÜRKİYE DEĞİL DÜNYA GURUR DUYUYOR. ALLAH DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HER HANGİ ZEVAL VERMEZ İNŞALLAH. SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30