Cumapazarı’nın MEDYA’tik öğrencileri

Cumapazarı İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencileri Medya Okur-Yazarlığı dersinde Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ı ağırladılar.

Cumapazarı’nın MEDYA’tik öğrencileri
banner71
Okullarda seçmeli ders olarak okutulan Medya Okur-Yazarlığı Dersi, Cumapazarlı öğrenciler tarafından ilgi ile ve zevkle takip ediliyor.

Öğrencilerini daha bilinçli yetiştirmek için konusunda deneyimli konukları ağırlayan okul idaresi, konuklarının tecrübelerini öğrencileriyle paylaştırıyor.
 
6/A sınıfı öğrencilerinin Medya Okur-Yazarlığı dersine konuk olan Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar, öğrencilerle medya üzerine sohbet etti.
 
Öğrencilerden medya hakkındaki düşüncelerini alan Yaşar, “Cıvıl cıvıl bir sınıfta ve medyaya bu kadar ilgili öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Dersimizin adı Medya Okur- Yazarlığı. Ancak medya deyince hepiniz televizyon dünyasından bahsettiniz. Burada tezat bir durum var. Medyayı, sadece Televizyon olarak görmemelisiniz. Dersimize de uygun olan kısmı okur ve yazarlık bölümüdür. Okuma ve yazma işi de gazete ile ilgilidir. Günümüzde sadece gazete yok artık. İnternet sayesinde internet haberciliği diye yeni bir alanımız var. Hemen hemen hepinizin evinde internet var. Gazete satın almak belki maliyetli bir iş. Ama sizlere tavsiyem mutlaka haber sitelerini takip edin. Her gün mutlaka Türkiye’de, ilimizde ve ilçemizde neler olduğundan haberdar olun. Sadece okumakla da kalmayın. Haberlere yorum yapın. Düşüncelerinizi paylaşın” tavsiyelerinde bulundu.
 
Cumapazarı’nın medya ile arasının oldukça iyi olduğunu da belirten Yaşar, “bakın buradan sizlerin değerli gazeteci ve televizyoncu büyükleri var. Yaşar Çakır abimiz var, Harun Yılmaz Abimiz var, gazetecilik yapıyorlar. Yasemin Aydın ablanız var, televizyon programı yapıyor. Belki sizler de ilerde birer gazeteci, birer köşe yazarı, birer foto muhabiri, birer televizyon sunucusu olabilirsiniz. Ben inanıyorum ki Cumapazarı’nın gelecekteki medyacıları bu sınıftan çıkacak” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar ÇAKIR
Yaşar ÇAKIR - 9 yıl Önce

Yıllarca Okul Aile Birliği Başkanlığını yapmış olduğum Beldemin öğrencilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.Ayrıca adımın orada geçmesinden de büyük haz duydum.Yüksel Yaşar kardeşime de teşekkür ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21