Cumapazarılı öğrencilerden güvenlik güçlerine anlamlı mektup

Of Cumapazarı İlkokulu öğrencileri Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan Güvenlik Güçleri için hazırladıkları anlamlı mektupları kendilerine gönderdiler.

Cumapazarılı öğrencilerden güvenlik güçlerine anlamlı mektup

Of Cumapazarı İlkokulu öğrencileri Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan Güvenlik Güçleri için birer mektup yazdılar.

 

Her öğrencinin, Vatanı için canını bile feda eden Güvenlik Güçlerine moral için duygularını mektup ve resimlerle ifade etmeye çalıştığı etkinliğin Projecisi Okul Müdür Yardımcısı Fatih Fakılı yaptığı değerlendirmede; “Merhum vatan şairimiz; -Sade Bir hadise Var ortada Vahşetler denk, kimi hindu, kimi yamyam kimi bilmem ne bela, hani taunada zuldür bu rezil istila- diye ifade etmiştir. İşte son aylarda ne idiğü belirsiz bir çok yabancı devletin de desteğiyle vatanımıza göz dikip ülkemizi karıştırmak isteyen 3-5 hain, Güvenlik Güçlerimizi incitemez. Asıl onları yaralayacak olan, ülkemiz insanlarının cephedeki Güvenlik Güçlerimizin verdiği mücadeleden, baş koyduğu davadan habersiz olup şehit ve gazilerimizi dualarında unutmaları olurdu. Bunun için de okulca biraz olsun dua mahiyetinde, asker ve polisimize miniklerimizden en içten duygularla seslendik. Bununla onlara hem vatan bilincini uyandırmayı hem de dayanışma ruhunu aşılamayı düşündük” ifadelerini kullandı.

 

İlçede birçok alanda kazandığı başarılarla adını duyuran okul, Mardin Nusaybin’deki kahraman güvenlik güçlerine mektupların yanında yöreye has çay ve fındık gibi yiyecekler de gönderdiler.

 

Haber-Foto: Yaşar Falcı

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21