Cumapazarılı öğrenciler Zeka Oyunları için hazır

Cumapazarılı öğrenciler, gelecek yıl okullarda seçmeli ders olarak okutulacak olan Zeka Oyunları Dersi için bilgilendirildiler.

Cumapazarılı öğrenciler Zeka Oyunları için hazır

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren okullarda seçmeli ders olarak okutulacak Zeka Oyunları Dersi için okullarda tanıtıcı ve bilgilendirici eğitim çalışmaları yapılıyor.

 

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi bu anlayışla dersin tanıtımını isteyen okullara gidip dersi tanıtmak ve sevdirmek için eğitim seminerleri veriyor.  

 

Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesinde seçmeli ders olarak okutulan Zeka Oyunları Dersini alan öğrenciler bu sayede uygulama eğitimini de gerçekleştirmiş oluyorlar.

 

Cumapazarı Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrencilere ders hakkında bilgiler veren Bayburt Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Zekeriyya Karadağ; “Üniversitemizde seçmeli ders olarak okuttuğumuz ve Mili Eğitim Bakanlığının önümüzdeki yıl seçmeli ders olarak okutmayı düşündüğü Zeka Oyunları Dersini tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlıyoruz. Geçen yıl Bayburt’ta bin öğrenciye bu ders için seminer verdik. Bu sene Dernekpazarı’ndaki okullara iki günlük seminer verdik. Of’ta ise sadece Cumapazarı Ortaokulu öğrencilerine bu ders için seminer verdik. Seminerlerimizi üniversitemizin Akıl Küpü Kulübü üyesi ve Zeka Oyunları Dersi’ni okuyan ve önümüzdeki sene mezun olacak öğrenci arkadaşlarımızla birlikte veriyoruz. Okullarımızda bize gösterilen ilgi, alaka ve misafirperverlikten dolayı idarecilerimize teşekkür ederiz. Bu işi gönüllü olarak yapan müstakbel öğretmen arkadaşlarımızın gayreti ve öğrencilerimizin istekleri bizi son derece mutlu etti. Seminer faaliyetlerimiz talep olduğunda artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21