Cumapazarı koronavirüse 3 can verdi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgına üç can veren Cumapazarı, en çok can kaybının yaşandığı mahalle oldu.

Cumapazarı koronavirüse 3 can verdi

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altın alan koronavirüs salgını dünyayı tehdit etmeye devam ediyor.

Dünya genelinde 125 bin can kaybına neden olan koronavirüs salgını ülkemizde de 14 Nisan itibarı ile bin 403 kişinin vefat etmesine neden oldu. Of’un Cumapazarı Mahallesi de koronavirüse 3 can verdi. 

Fransa’da ikamet eden ve 9 Mart’ta Türkiye’ye gelen Cumapazarılı Elmas Yeşilyurt, koronovaris teşhisiyle 16 Mart’ta tedavi altına alındığı Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 20 Mart’ta hayatını kaybetmişti. Yeşilyurt’un naaşı aynı gün Cumapazarı’nda toprağa verilmişti.

İstanbul’da ikamet eden ve koronavirüse yakalanan Cumapazarılı Arslan Öztürk ise tedavi gördüğü İstanbul’da 2 Nisan’da hayatını kaybetti. Of’a getirilmeyen Öztürk’ün naaşı ise İstanbul’da toprağa verildi.

Cumapazarı’nın koronavirüse verdiği 3 can ise İrfan Yeşilyurt oldu. Elmas Yeşilyurt’un oğlu olan ve Fransa’da ikamet eden İrfan Yeşilyurt, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 8 Nisan’da hayatını kaybetti. Yeşilyurt’un Cumapazarı’na getirilen naaşı 13 Nisan’da toprağa verildi.

Yeşilyurt ve Öztürk ailelerine başsağlığı dileyen Cumder Başkanı Yaşar Çakır yaptığı açıklamada; “Ölüm haktır. Elbette hepimiz öyle veya böyle bir şekilde bu dünyadan göç edeceğiz. İnanan kişiler olarak bunu hepimiz kabullenmeliyiz. Her zaman duamız Allah bize başı yastıkta ölümün hayırlısını nasip etsin diyerek dua ederiz. Ben 58 yaşına giren biri olarak cenazelerimiz 3-5 kişi ile defin edileceği hiçbir zaman aklımdan geçmezdi. İşin en acı ve garip yönü bence bu olsak gerek. Allah bizleri bu musibetten en kısa zamanda kurtarsın. Her şeyin bir şerefi olduğu gibi cenazelerimizin de şerefi son yolculuğumuzda sevenlerimizin birbirinden kaçarak değil birbirimizi kucaklayarak ölülerimiz ile helalleşerek yolcu edecek günleri inşallah en kısa zamanda göreceğiz. Allah hepimizi en kısa zamanda sağlıklı günlerde buluşmayı nasip eylesin. Zor günlerden geçtiğimiz bugünlerde birbirimize her konuda destek olmaya çalışalım. Birbirimizi daha çok sevip sayalım, iletişim araçları ile hal hatır sorarak birbirimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışalım. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Birbirimizle sohbet edelim, ama birbirimizi gereksiz tartışma yaratarak üzmeyelim. Birbirimize ve birlikteliğimize daha fazla ihtiyacımız var, tez zamanda bugünleri hep beraber atlatacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülkif Başer
Zülkif Başer - 2 yıl Önce

Vefat edenlere Allah dan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Aile yakınlarına Allah dan sabırlar diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21