Cumapazarı İlk/Orta Okulunda sıfır atık kütüphane

Cumapazarı İlk/Ortaokulunda idareci, öğretmen, veli işbirliği ile okulun birinci katının salonu öğrenci, öğretmen ve velilerin boş zamanlarını değerlendirmek için kütüphaneye dönüştürüldü.

Cumapazarı İlk/Orta Okulunda sıfır atık kütüphane

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okumayı teşvik etmek, geri dönüşüme dikkat çekmek için başlatılan “Okursuz Kütüphane Kalmasın”, “Sıfır Atık Kütüphane” sloganıyla başlatılan seferberlik Of’ta önemli karşılık buldu.

Cumapazarı İlk/Ortaokulunda idareci, öğretmen, veli işbirliği ile okulun birinci katının salonu öğrenci, öğretmen ve velilerin boş zamanlarını değerlendirmek için kütüphaneye dönüştürüldü.

Kütüphanenin açılışına Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kaymakam Refiği Alican Uludağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenciler katıldı. Kaymakam Çiçek kütüphanede öğrencilerle kitap okuma etkinliğine katıldı. Okuma etkinliğinin ardından Türkçe Öğretmeni Serhat Büyükkaya ve öğrencilerin inşa ettiği tasarım atölyesinin açılışı yapıldı. Kaymakam Çiçek ve beraberindekiler burada öğrencilerin tasarlayıp yaptığı eserleri inceleyerek öğrencilerden bilgi aldılar.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek açılışlarını yaptığı birimlerle ilgili olarak, “ Gerek kütüphanenin oluşturulmasında gerekse tasarım atölyesinin oluşturulmasında emeği geçen okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin heyecanı, kendilerine güveni ve ortaya koydukları eserler gerçekten çok güzel olmuş. İnşallah bu yolda kendilerini daha da geliştirerek ülkenin geleceğine önemli katkı sunacaklar. Bu anlamda biz de elimizden gelen desteği her zaman vermeye hazırız. Öğretmen ve öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Kaymakam Çiçek ve beraberindekiler Beden Eğitimi Öğretmeni Mahmut Karadağ’ın öğrencilerle birlikte hayırseverlerin de desteği ile eski Cumapazarı Belediyesi binasının altında yaptığı spor salonunda incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Mustafa Akyıldız ziyaretleri ve destekleri nedeniyle Kaymakam Çiçek ve Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu’na teşekkür etti. Kaymakam Hayrettin Çiçek Cupazarı eski Belediye binasında halk Eğitim Merkezi tarafından bayanlara yönelik açılan Forodiko kursunu ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Ziyarete Okul Aile Birliği Başkanı Bülent Saral ve Cumapazarı Muhtarı Hüseyin Saral da katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21