Cumapazarı çevreci öğrencilerle daha temiz

Cumapazarı Ortaokulu öğrencileri Sosyal Bilgiler Dersinde işledikleri “Çevreye Karşı Sorumluluklarımız” konu kapsamında Beldede temizlik yaptılar.

Cumapazarı çevreci öğrencilerle daha temiz

Teknoloji insan yaşamını etkiliyor. Bu etki olumlu da olumsuz da olabiliyor. Teknolojinin insan yaşamı üzerindeki olumsuz etkileri zaman zaman insan ve çevre varlığını tehdit ediyor.

 

Bu olumsuzluklar her geçen gün artarak devam ediyor. Teknolojik olumsuzluklardan en başta geleni çevreyi hoyratça kullanmak olarak karşımıza çıkıyor. Bilinçsiz teknolojik kullanım ve bunları imha sıkıntısının yanında atıkların çevreye saçılması büyük çevre felaketlerine neden oluyor. Yaşanılan çevre sorunlarını aşmanın en kalıcı yolu eğitimden geçiyor. Son yıllarda vatandaşların çevre konusunda daha duyarlı olmasında eğitimin katkısı yadsınamaz.

 

Okullarımızda verilen eğitim ülkelerin yarınları için umutlu olmamızı sağlıyor. Bu konuda Of’un Cumapazarı Beldesinde bulunan Cumapazarı Ortaokulu öğrencileri Sosyal Bilgiler Dersinde işlemiş oldukları konuya uygun etkinlikle çevre duyarlılığı konusunda örnek ders işlediler. “Çevremize Karşı Sorumluluklarımız” konulu ders işlenirken konunun daha iyi anlaşılması ve çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturabilmek için Sosyal Bilgiler öğretmeni ile birlikte tüm Cumapazarı Beldesini dolaşıp beldenin çöpünü topladılar.

 

Cumapazarı Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencileri Sosyal Bilgiler öğretmenleri ile birlikte eldivenlerini giyip maskelerini takıp ellerine aldıkları çöp poşetleri ile tüm Cumapazarı Beldesinin sokaklarındaki çöplerini topladılar. Öğrencilerin istekli olması ve bilinçli hareket etmesi belde sakinlerinden de takdir topladı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21