ÇKS bilgileri 30 Mayıs’a kadar güncellenmeli

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı arasında yürütülen çalışmalar kapsamında iki bakanlık arasında 28 Haziran 2013 tarihinde protokol imzalandı.

ÇKS bilgileri 30 Mayıs’a kadar güncellenmeli

Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün “Tarım Bilgi Sistemi (TBS)” kullanılarak 2014 yılı Genel Tarım Sayımı Yapılması ve Kayıt sisteminin sürdürülebilirliğinin sağlanması kapsamında çalışmaları devam ediyor.

 

Çiftçi Kayıt Sistemi yönetmeliğinin 2014 sezonu başvurularının 30.05.2014 tarihinde sona erecek olması nedeniyle Bakanlık tarafından kaymakamlıklar aracılığı ile tüm muhtarlıklara bilgilendirme yazıları gönderildi.

 

Yazıda; mazot, gübre ve fındık desteğinden istifade etmek isteyen çiftçilerin ÇKS bilgilerini 30 Mayıs 2014 tarihine kadar güncellemeleri gerektiği ifade edildi.

 

ÇKS kayıtlarının önceki yıllarda yıl boyunca devam etmesi nedeniyle çiftçiler kayıtlarını istedikleri zaman yapabiliyordu. Bu yıl sürenin 30 Mayıs’ta sona ermesi nedeniyle çiftçilerin gelir desteğinden mahrum olmamaları için kayıtlarını belirtilen süreye kadar yapmaları gerekiyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21