CHP’nin Of Belediye Başkan adayı Hilmi Saral

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Of Belediye Başkan adayı Hilmi Saral oldu.

CHP’nin Of Belediye Başkan adayı Hilmi Saral
banner71

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Of Belediye Başkan adayı Hilmi Saral oldu.

 

CHP’den henüz resmi açıklama yapılamamasına rağmen CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kapranoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile adaylarının Hilmi Saral olduğunu duyurdu.

 

Hilmi Saral’ın aylık başvurusunu Trabzon İl Başkanlığına yaptığını ifade eden Başkan Kaptanoğlu, paylaşımında; “Vira Bismillah,Of Belediye Başkan adayımız sayın Hilmi Saral'ın adaylık müracaatını il başkanımız sayın Güzide Uzun'a teslim ettik. Hayırlı uğurlu olsun, başaracağız başka yolu yok. CHP varsa herkes için var” ifadelerine yer verdi.

 

Başkan Kaptanoğlu Of Havadis’e yaptığı açıklamada; “Sayın Saral’ın adaylığı henüz resmilik kazanmadı. Müracaatımızı il başkanlığımıza yaptık. Genel Merkez’de Parti Meclisimizin kararıyla adayımız kesinleşecek. Muhtemelen bu hafta içerisinde adayımızı kamupyuna açıklayacağız” dedi.

 

Hilmi Saral Kimdir?

Of’un Kumludere Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Hilmi Saral, 1956 yılında Of’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamlayıp Trabzon Fatih Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. 1992 yılında Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans tamamladı. 1979 yılında öğretmen olarak göreve başladı. Sırasıyla Kars, Eskişehir, Gümüşhane, Yozgat ve Ankara’da çalıştı. 13 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü APK Dairesine Uzman olarak atandı. 2005 yılında emekli olan Saral, Ankara’da ikamet ediyor.

 

Lise yıllarında Of Halkevleri üyeliği ve yöneticiliği, CHP Gençlik Kolları aktif üyeliği, Eğitim Enstitüsünde okurken Karadeniz DEV-GENÇ üyeliği ve yöneticiliği yaptı. Göreve başlayınca TÖB-DER’in üyesi olarak demokrasi mücadelesine devem etti. 12 Eylül’de tutuklandı, Ankara ve Erzincan Sıkıyönetim Mahkemelerinde yargılanıp beraat etti.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin ilk üyelerinden biri olan Saral, 2002 Genel Seçimlerinde CHP’den milletvekili aday adayı, 2007 Genel Seçimlerinde ise Trabzon’dan son sıradan milletvekili adayı oldu ancak kazanamadı.

 

Emekli olduğu günden bu yana CHP’nin aktif üyesi ve hâlen Trabzon Kurultay Delegesi olan Saral, 2012 yılında CHP Ankara İl Başkanlığı için de aday olmuştu. Saral evli ve iki çocuk babasıdır.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21