CHP’nin kongresinde Kaptanoğlu yeniden başkan seçildi

CHP Of İlçe Başkanlığının 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri nedeniyle ertelediği Of İlçe Kongresi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde listesini yenileyen mevcut başkan Fahri Kaptanoğlu yeniden başkan seçildi.

CHP’nin kongresinde Kaptanoğlu yeniden başkan seçildi
banner71

CHP Of İlçe Başkanlığının olağan kongresi Of belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.


Kongreye Maçka, Araklı, Sürmene, Yomra, Arsin, Çaykara, Hayrat ve Köprübaşı İlçe Başkanları, Eski İl Başkanları Cafer Hazaroglu, Necip Yıldız, Müslüm Tokgöz, Mvcut İl Başkanı Güzide Önsel Uzun, Başkan Yardımcısı Reşit Saral, Milletvekili Adayları Ali Türen Öztürk, Cemil Bozbey, İlçe Yönetimi ve partililer katıldı.

 

Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Başkanı Güzide Önsel Uzun başkanlığında Divan Kurulu oluşturuldu.

 

1987’DEN BERİ PARTİMİN EMRİNDEYİM

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu konuşmasında 1987 yılında asker dönüşü o zamanki adıyla SHP'de partisine hizmet etmeye başladığını belirterek; “Of’un her alanında olduk. Çalışmalarımızı seçim sonuçlarına da yansıması için çalışmaya devam edeceğiz. Parti içimizde demokratik kuralları işletiyoruz. Önceki dönemlerde Trabzon'dan uzak vekilleri seçmek zorunda kaldık. Demokrasi mücadelesi verdik. Gençlerimizin il başkanlığımızda başlattığı mücadele neticesinde delegelerimizin verdiği karar doğrultusunda milletvekili sıralamamız yapıldı. Faşist ve dikta AKP Hükümeti karşısında anamuhalefet görevimize devam edeceğiz” dedi.

 

KADIN VE GENÇLER PARTİMİZE GELMİYOR

Kadın ve Gençlerin partilerine gelmediğini ve bunun nedenlerinin araştırılması gerektiğini belirten milletvekili aday adayı eğitimci Ferda Kudunoğlu yaptığı konuşmada; “Keşke konuşmaları süre ile sınırlamasaydınız. Dışarıda değil burada konuşmalıyız. Salonlar artık dolmuyor. Kadın ve gençlerimizin sayıları artmıyor. Bunların sebeplerini araştırmalıyız. Partide nitelikleri ölçüsünde görev alacaklarına inanmadıkları için partimize gelmiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

DAYAK ÜSTÜNE DAYAK YEDİK

Parti üyesi Necdet Durgun ise yaptığı konuşmada dayak üstüne dayak yediklerini belirterek; “Bu salonun dolu olduğunu bilenler var ama bugün salonun yarısı boş. Seçim yenilgileri ile bu hale geldik. Neler yapılması gerektiğini konuşmamız lazım. Dayak üstüne dayak yedik, ayakta duracak halimiz yok. Ortak listeler oluşturamazsak sorunları aşamayacağız. Bu seçimde bir vekil çıkardık. Gelecek seçimde ne olacağı belli değil. Bölgecilik ve akrabacılık hastalığını aşmalıyız. Böyle giderse susuzluktan ölür gideriz” diye konuştu.

 

ANKARA’DA ÖLENLE FRANSA’DA ÖLEN AYNI

7 Haziran'da yapılamayanın 1 Kasım’da tamamlandığını belirten İl Başkanı Güzide Önsel Uzun yaptığı konuşmada; “7 Haziran’da yapamadıklarını 1 Kasım’da başardılar. Faşist yönetimlerine devam ediyorlar. Partimiz oy ayısını muhafaza etmiştir. 80 bin oy veren seçmenimiz var. Devletin tüm olanaklarını kullanarak üzerimize geldiler. 1 vekili çıkarttırmamak için uğraştılar. Ama başaramadılar. Altı okun anlamını her üyeye anlatmalıyız. Sağdan adam alarak partimizi yükseltemeyiz.

Sosyal medyada Fransa’da yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenlere oh olsun diyenler var. Hepsini engelledim. Siz de engelleyin arkadaşlar. Atatürk’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünün anlamı bu mudur.  Anakara’da ölenle Fransa’da ölen arasında fark yok bizim için. Terörün her türlüsüne karşıyız. 13 yıldır öldürülen çocuklarımızı unutmayacağız. Doğuda eskiden Hizbullah terörü vardı şimdi ise Devlet terörü uygulanıyor” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından parti yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile il delegeleri seçimi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Fahri Kaptanoğlu’nun oluşturduğu liste göreve seçildi.

 

Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine;

Semahat Sarıalioğlu, Fazlı Yavuz, Sevim Keskin, Hasan Ayaz, Yener Kılıç, Erdoğan Tursun, Ahmet Gürdamur, Ahmet Korkmaz, Bülent Saral, Cafer Beykoz, Niyazi Yar, Barış Akyüz

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;

Yüksel Abdik, Hasan Yılmaz, Mahmut Özcan, Şenay Akyüzlü, Hayrettin Aydın, Suat Saral, Kamuran Şahin, Celal Er, Muharrem Yılmaz, Kemal Keleş, Niyazi Ulu, Selçuk Kansız

 

İl Delegeleri;

Fahri Kaptanoğlu, Reşit Saral, Sabit Yaşar Uzun, Semahat Sarıalioğlu, Barış Akyüz, Süleyman Sırrı Ayazoğlu, Cafer Beykoz, Ömer Lütfi Sarıalioğlu    

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 6 yıl Önce

DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21