CHP’den Ak Parti’ye suç duyurusu

CHP Of İlçe Başkanı Emel Saral, Ak Parti Of İlçe Başkanı Fazlı Çapoğlu ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Adayı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’den Ak Parti’ye suç duyurusu
banner71
12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerine sayılı günler kala siyasi mücadele iyice kızıştı.
 
İktidar ile muhalefet arasındaki seçim atışmaları Of’ta savcılığa intikal etti. CHP Of İlçe Başkanı Emel Saral, Ak Parti Of İlçe Başkanı Fazlı Çapoğlu ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Adayı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Saral’ın suç duyurusunun nedeni ise seçim broşürlü yardımlar.
 
CHP Of İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan Başkan Emel Saral, açıklamanın ardından Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.
 
İşte CHP’nin konuyla ilgili basın açıklaması;
 
Seçimlere hazırlandığımız 2011 Türkiye’sinin en önemli sorununun yoksulluk olduğu kuşku götürmez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Bir yanda istikrar söylemiyle 9 yıldır iktidarda olan bir parti var, diğer yanda ise devletin resmi rakamlarıyla 12 ,5 milyon yoksul var. İktidar partisi yoksulluğun devamını istikrar olarak adlandırıyor anlaşılan. Bu seçim kampanyasında da istikrar sürsün diye halkımızdan oy istiyor. Biz bunu istikrar sürsün değil yoksulluk sürsün diye anlamalıyız.
 
AKP iktidarının 9 yıl boyunca yoksulluğu yok etmek gibi bir anlayışının olmadığı ortadadır. Onların çözümden anladıkları gıda kolileri dağıtmaktan başka bir şey değildir. Bu anlayışlarını seçim yasaklarının başlamasına rağmen pervasızca devam ettirmeleri bunun en önemli işaretidir. Yoksul halkımızın duygularını istismar etmeyi uygun gören anlayış, hazırlamış oldukları kolilerin içerisine seçim broşürlerini koymaktan çekinmeyecek kadar da yüzsüzleşebilmektedir. Koli dağıtımını ise muhtarlar aracılığıyla yapıyor olmaları, halkın seçilmiş temsilcilerini partilerinin emir eri haline dönüştürdüklerinin bir göstergesidir.
 
Nereden tutsanız elinizde kalan bir anlayışla karşı karşıyayız. AKP Trabzon Milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar hazırlamış olduğu yardım kolilerine seçim broşürlerini koyarak kapı kapı dağıtmaktadır. Unutulmamalıdır ki bu toprakların en önemli anlayışlarından biri sağ elin verdiğini sol el görmeyecek anlayışıdır. Konuşamaya sıra geldiğinde toplumun tüm kutsal değerlerini kimseye bırakmayanlar, iş oy toplamaya gelince gerçek yüzleri ortaya çıkmakta, yoksullaştırdıkları insanların duygularını sömürmekte sakınca görmemektedirler.
 
Buradan soruyoruz: gıda kolileri Allah rızası için dağıtılıyorsa seçim dönemine denk düşmesi tesadüf mü?
Yine soruyoruz: Bu koliler Allah rızası için dağıtılıyorsa içerisinde seçim broşürlerinin ne işi var?
 
Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizlerin derdi insanlarımızın aldığı iki üç kilo makarna vb. değildir. Bizim, bunlar üzerinden halkımızın aldatılmasına itirazımız var. Yoksulların da bir onuru olduğunu ve çözümünün sosyal devletin güçlendirilmesinden geçtiğini söylüyoruz. Biz toplumdaki gelir adaletsizliğini gidermek için projeler üretiyoruz. Biz yoksulluğu yok etmek için çalışıyoruz, onlar ise yoksulluğu yönetmek için uğraşıyorlar.
 
Bu düşünceler ışığında seçim yasaklarına aykırı bir şekilde dağıtım yapan AKP Of İlçe başkanı Fazlı Çapoğlu, AKP Trabzon 2. sıra milletvekili adayı Erdoğan Bayraktar ve bu dağıtıma aracılık yaptığı söylenilen muhtarlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Bilinmelidir ki kullanılan yöntem ne olursa olsun AKP iktidarı son günlerini yaşamaktadır. Halkımızın yoksulluğu üzerinden oy hesapları yapanlar, en büyük cevabı yine halkımızdan sandıkta alacaktır.
 
                                                              CHP Of İlçe Başkanı

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim turan
ibrahim turan - 10 yıl Önce

NİYE BU TANTANA CANIM. CHP İKTİDARA GELİNCE KILIÇTAROĞLUDA KOLİNİN İÇİNE MAKARNA YERİNE 600 TL KOYAR OLUR BİTER. MERAK ETMEYİN HİÇBİR CHP Lİ YARDIMDAN DOLAYI AKP YE OY VERMEZ. HİÇ BİR AKP LİDE CHP YE OY VERMEZ. SON ÇIRPINIŞLAR BUNLAR. SEÇİMDEN SONRA NE KILIÇTAROĞLU KALIR NEDE DİĞERLERİ. ÇÜNKÜ HALKIN SEMPATİSİ YOK. ESKİLERİN PARTİSİ CHP.

Mehmet
Mehmet - 10 yıl Önce

8 yıl boyunca kapımızı çalmayanlar seçime günler kala içerisinde erdoğan bayraktarın seçim broşürü olan gıda paketlerini dağıtmaya tenezzül ettiler.Ayıptır bu ayıp

of
of - 10 yıl Önce

ALLAH razi olsun AKP den TÜRKİYEMİZ artik demokrasi ülkedir rahat bir sekilde istediğimiz hastaneye gidebiliyoruz istediğimiz eczaneye gidebiliyoruz doktorlarimiz yüzümüze insan gibi bakiyorlar ekmek ve benzin kuyruğu artik yoktur, ekonomi süper, devlet daireleri insanlara insan gibi davraniyorlar,artik hic kimse DEVLETİMİZİ soğana ceviremedi ceviremiyecekler, önce DEVLETİMİ cok seviyorum diyenler sonra devletin para kasasini soyanlar asla bir daha kasalari kimse bosaltamayacak,TÜRKİYEYE en büyük darbeyi vuran eski s.s.k genel müdür sayın kemal kiliçdaroğludur milyon dolarlarca TÜRKİYEMİZİ zarara uğratan kemal bey degilmiydi bunlar unutulmadi asla unutulmaz,devledin kasasini bosaltmak MİLLETİN kasasini bosaltmak demekdir son 8.5 yıldir VADANDASLARIMIZ artik eskisi gibi uyumuyor bir daha da uyumayacağiz ve kimse eskisi gibi VATANDASLARİMİZİ kandiramayacak son 8.5 yıldır VATANDASLARİMİZ uyandi, durmak yok yola devam.

İhsan Saral
İhsan Saral - 10 yıl Önce

İbrahim bey kardeşim. Bu nasıl bir miden var senin Allah aşkına. Adamın yaptığı seçim öncesi rüşvet dağıtmak. İnsanların özgür iradelerini satın almak. Yahu bizim bu millet bu rüşveti ve yolsuzluğu bu kadar mı kanıtsadı? Milletin karşısına projelerinizle çıkmak varken, ben proje falan anlamam dağıtırım princi, şekeri alırım oyumu diye düşünen bir zihniyete bu anlamda destek olunmaz. Bu mu insanlık, bu mu din iman anlayışınız? sİZİN ÖZGÜR İRADEDEN ANLADIĞINIZ ŞEY BİR KOLİ YARDIM PAKETİ Mİ YOKSA??

İhsan Saral
İhsan Saral - 10 yıl Önce

Sevgili 61.. Demokrasi demek hastaneye, eczaneye gitmek miydi?? Hayır belki kitaplar yanlış yazmıştır bu tanımı, rica edelim düzeltsinler. Sevgili kardeşim, AKP'li olabilirsin amenna ama lütfen hiç kimseye haksızlık yapmayın lütfen. İçinde biraz Allah korkusu olan adam böyle yorum yapmaz. Türkiye'de benzin kuyruğu Kıbrıs çıkartması sonucunda Türkiye'ye uygulanan uluslararası ambargo yüzündendi. Önceki hükümetler zamanında hastaneler evet doğrudur bu kadar dizayn edilmemişti ama insanlar rahatça tedavi olabiliyorlardı. Neymiş şimdilerde sıra falan yokmuş.. Sıra olup olmadığını görmek için Of devlet hastanesine giderseniz görürsünüz. Bu eskiden de böyleydi pek bir değişiklik yok. Önceden de istediğim eczaneden ilaç alıyordum, şimdi de öyle. Bunları sizde çok iyi biliyorsunuzdur ama siz sadece size anlatılanları söylemekle mükellef olduğunuz için. sizi çok iyi anlıyorum. Kılıçtaroğlu'nun SSK zamanında ki toplam görev zararının AKP zamanında % ir milyon fazlalaştığını bilmezsen böyle atars

of
of - 10 yıl Önce

sayın ihsan bey 70 li ve 80 li yıllarda ne zorluklar ve ne eziyetler cekdiğimi kendim bilirim birde ALLAH bilir. kimse enayi degildir bu 70 li ve 80 li yıllara kimse geri dönmek istemez.AKP ye ALLAH razı olsun GERÇEK demokrasiyi TÜRKİYE'YE AKP getirmiştir, AKP 2. kez tek başına iktidar olmuştur hatta çok rahat bir şekilde 3. kez iktidar olacaktır. bu kadar insanlarin düşünceleri yokmu,ihsan bey sen chp li olabilirsin amennah laf yok ama lütfen kılıçdaroğlu gibi konusursanız hic bir zaman 1. parti olamazsınız inanmıyorsanız 12 hazirana kadar sabredin kimseye kanmıyacağız ve inanmayacağız durmak yok yola devam

İhsan Saral
İhsan Saral - 10 yıl Önce

Sevgili 61. Size adınızla hitap etmeyi tercih ederdim ama sanırım öyle bir şansımız yok. 60 lı 70 li yıllar ülkemiz için tuzak yıllardır. Kardeşi kardeşe kırdıran yıllardır ama bu sadece bize ait bir durum değildi. Özellikle dünyada 68 kuşağı olarak bilinen bir gelişmenin sonuçlarıydı. Sıkıntılı olması kaçınılmazdı. Ama Kıbrıs'ı aldı diye siyasi ve ekonomik bedeller ödedilen Türkiye'yi de sanırım hatırlarsınız. AKP bize iş vermedi, fabrika açmadı olanları sattı. Yahu affınıza sığınaak sormak istiyorum siz AKP'den yardım mı alıyorsunuz? Bunu şunun için sordum; Sizin anlattığınız manada AKP'li hiç birine rastlamadım. Allah'ı dini, yoksulluğu, garibanı sömürmekse demokrasinin anlamı bilesiniz ki doğru yoldasınız ve yola devam edin. Ama ya demokrasinin tanımı bu değilse sayın 61????

of
of - 10 yıl Önce

sayın ihsan bey neden bu kadar çok sıkıntılısın anlamıyorum,AKP'den yardımmı aldın diyorsun bu ne demek oluyor anlamiyorum.Acaba sen çok yardımlarmı almışsın bu konuda çok tecrübelisin.lütfen yardim almayı bırakın,60'lı 70'li yıllar tuzak yıllardır diyorsun, evet cok doğru söylüyorsun.Rahmetli ADNAN MENDERES 14 mayıs 1950'de 53.5 ezici oy coğunluğuyla iktidar olmuştur. 27 mayis 1960'da askeri darbeyle tamamen gereksiz yere iktidardan indirildi.Burada kimin parmagı vardı:İSMET İNÖNÜNÜN ve 1961 senesinde ADNAN MENDERESİ maalesef idam ettiler. yani İSMET İNÖNÜ ile asker birlikte olup tamamen suçsuz yere rahmetli ADNAN MENDERESİ idam ettiler. simdi soruyorum kardeşlik bunami diyorsunuz, DEMOKRASİ bunamı diyorsunuz,arkadaşlık bunamı diyorsunuz,kim yalan konuşuyor kim yalan konuşmuyor buna tarih kararını verir sen ben degil, şimdiden sonra kimseye cevap vermeyeceğim vermeme gerek yoktur. cünkü sıkıntılı biz degiliz, durmak yok yola devam sonuna kadar devam...


SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21