Çevreci projeye eğitimcilerden tam destek

Of Ziraat Odası Başkanlığı’nın da destekleriyle yürütülen “Karadeniz Havzası İçin Çevreci Ruhunuz Çevrimiçi Olsun” projesi, eğitim camiasından tam destek aldı.

Çevreci projeye eğitimcilerden tam destek

Daha temiz çevre ve çevreye duyarlı toplum için Of Ziraat Odası Başkanlığı’nın da ortağı olduğu, Sinop Universities Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tiflis Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Politik Araştırma Merkezi ve Romanya ECOM adlı tarafların iştirakiyle “Karadeniz Havzası İçin Çevreci Ruhunuz Çevrimiçi Olsun” (Leave your Environmentalist Spirit Online for the Black Sea Basin) projesi devam ediyor.

Çevre hassasiyetini önceleyen projenin Of ayağını yürüten Of Ziraat Odası Başkanlığı, Of genelinde bulunan okulları ziyaret ederek projeyi tanıtıyor.

Tanıtım aşamasındaki proje için yapılan faaliyetlerde; çevrenin önemi ve çevre kirliliğinin gelecek nesilleri olumsuz etkileri konusunda duyarlılık oluşturma adına okullarda eğitim faaliyetleri yapılıyor.

Projenin amacına uygun olarak Of Ziraat Odasından Proje Halkla İlişkiler Uzmanı Merve Akyüz ve Kontrol Asistanı Yakup Bulut bu amaçla Şehit Ahmet Türkkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Teme Rıza Kofoğlu ile Hacı Mehmet Bahattin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Saka’yı ziyaret ederek proje hakkında bilgiler verip projenin tanıtımıyla ilgili olarak hazırlanan broşürleri okul müdürlerine takdim ettiler.

Saka Şehit Ahmet Türkkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Teme Rıza Kofoğlu ziyarette proje ile ilgili olarak; “Öncelikli olarak böyle güzel ve anlamlı bir proje hazırladığınız için sizleri tebrik ediyorum. Ziyaretiniz için de teşşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Projede olduğu gibi bizler de çevre konusunda hassas insanlarız. Hem Karadeniz’in hem de tüm çevrenin temiz olması bizler için çok önemlidir. İnşallah bu önemli projeyi öğrencilerimizle paylaşıp projede öğrencilerimizin gönüllü olmasına çalışacağız. Çünkü onlar ülkemizin geleceği bu bayrağı onlar taşımalıdır. Bugün insanlığın karşı karşıya kaldığı çevre felaketlerinin büyük bir kısmı çevre kirliliğinden meydana geliyor. Şayet bu bilinci şimdiden verebilirsek yarınlara daha umutlu bakabiliriz. Çevre konusunda hassas bir kişi olarak gerek şahsım gerekse okulum adına sizlere tekrar teşekkür ediyor , bu hayırlı çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyorum.” diyerek duygularını belirtti.

Hacı Mehmet Bahattin Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Saka da ziyarete teşekkür ederek bu anlamlı ve çevreci projeye ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21