Cemal Yeşilyurt son yolculuğuna uğurlandı

Of'un yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan hayırsever işadamı Cemal Yeşilyurt (82) Yemişalan’da son yolculuğuna uğurlandı.

Cemal Yeşilyurt son yolculuğuna uğurlandı

Of’a ve mahallesi Yemişalan’a yaptığı hayırlarla Of’un önemli değerlerinden biri olan işadamı Cemal Yeşilyurt (82) vefat etti.

İş yaşamını Samsun’da sürdüren ancak doğduğu ve büyüdüğü memleketi Of’tan hiç kopmayan Cemal Yeşilyurt, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Hikmet, Necdet ve Fikret kardeşlerin babası olan Cemal Yeşilyurt, Yeşilyurt Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyordu.

Babası Ali Yeşilyurt’un adını taşıyan İmam Hatip Ortaokulu ile annesi İlve Yeşilyurt’un adını taşıyan İmam Hatip Lisesi Kız Yurdu’nu Of’a kazandıran Cemal Yeşilyurt, Yemişalan Mahallesi’ne de yaptırdığı Mimar Sinan Camii ve yol yatırımlarıyla komşularının ve Of halkının takdirini topladı.

Cemal Yeşilyurt’un cenazesi Samsun Tekkeköy Yeşilyurt Demir Çelik Camiinde düzenlenen helalleşme törenin ardından Of’a getirildi Yemişalan Mahallesi’ndeki hanelerinin önünde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına toprağa verildi.

Kardeşi Mustafa Yeşilyurt hocanın kıldırdığı cenaze namazına Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Oktay Saral, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cemal Yeşilyurt Kimdir?

1938 yılında Of’un Yemilşalan Mahallesi’nde 6 çocuklu bir ailenin dördüncü çocuğu olarak dünyaya gelen Cemal Yeşilyurt, ilk ve orta öğretimini Of ilçesinde tamamladı. 1953 yılında Of-Samsun arası çalışan otobüsleri de olan Cemal Yeşilyurt, yaptığı yatırımlarla, istihdama ve ekonomiye sağladığı katma değerlerin yanı sıra eğitimden sağlığa birçok alanda sosyal sorumluluk çerçevesinde verdiği destekle ismi anılırken, Yeşilyurt markasını Türkiye'nin saygın gruplarından biri haline getirdi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 22:32

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet kalaycı
Mehmet kalaycı - 1 yıl Önce

Allah rahmet eylesin...toprağımız canımız her şeyimizdi...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21