Celal Uzunkaya Antalya Emniyet Müdürü oldu

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu tarafından yayınlanan Emniyet Müdürleri kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kararnamede üç Oflu Emniyet Müdürü önemli görevlere atandı.

Celal Uzunkaya Antalya Emniyet Müdürü oldu
banner71

İzmir Emniyet Müdürü Oflu hemşerimiz Celal Uzunkaya Antalya Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

 

İçişleri Bakanı Oflu hemşerimiz Süleyman Soylu tarafından yayınlanan Emniyet Müdürleri kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kararnamede üç Oflu Emniyet Müdürü önemli görevlere atandı. 

 

Kararname ile 61 ilin Emniyet Müdürü değişti. Kararnamede Oflu Emniyet Müdürleri de yeni görevlerine atandı.

 

Paralel yapının ilk mağdurlarından olan Osman Ak, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü görevinden Adana Emniyet Müdürlüğü görevine atanırken, Hakkari Emniyet Müdürü olan Resul Holoğlu ise KOM olarak bilinen Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı görevine atandı.

 

Paralel yapının kumpaslarıyla görevinden alınan ve daha sonra İzmir Emniyet Müdürlüğüne atanan Celal Uzunkaya, yeni kararname ile Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

 

Celal Uzunkaya Kimdir?

Aslen Of’un Aşağı Kışlacık Mahallesi’nden olan Celal Uzunkaya, 1958 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladıktan sonra 1975 yılında Polis Koleji'ni,

1978  yılında da Polis Akademisi'ni birinciliklerle bitirdi. 1978 yılında ilk görev yeri olan Trabzon'da Komiser Yardımcısı olarak Siyasi Şube Müdürlüğü'nde göreve başladı ve 1982 yılına kadar bu görevde çalıştı.

1982-1985  yılları arasında Hakkari ilinde Siyasi Şube ve İstihbarat Şube Müdür Vekilliği, 1985-1991 yılları arasında İzmir ilinde İstihbarat Şube Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü,

 1991-1995 yılları arasında Bursa'da Güvenlik Şube Müdürlüğü,

1995-1997 yılları arasında Artvin-Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Artvin Asayiş Şube Müdürlüğü,

1997 yılında Bur​sa'da Asayiş Şube Müdürlüğü ve 2001 yılına kadar da aynı ilde Trafik Hizmetlerinden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı yaptı.

30 Haziran 2001'de 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi edip, APK Uzmanlığı ve Polis Başmüfettişliği görevlerini ifa etti.

2003-2007 yılları arasında Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, 2007-2010 yılları arasında Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Şubat 2014’te İzmir Emniyet Müdürlüğüne atanan Uzunlaya, 26 Ekim 2016 tarihli kararname ile Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atandı.

 

Meslek içi pek çok kurs, seminer ve toplantılar dışında 1986-1988 ve 1991 yıllarında değişik sürelerle ABD ve Federal Almanya'da istihbarat, terörle mücadele, kaçakçılık ve yabancı dil kurs ve eğitimlerine katıldı. İçişleri Bakanlığı'ndan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ve çalıştığı İl Valilikleri ile Sıkıyönetim Komutanlıkları ve Emniyet Müdürlükleri'nden pek çok taltif, takdir ve teşekkür belgeleri bulunuyor. İyi derecede Almanca bilen Uzunkaya evli, 3 çocuk ve 6 tor​un sahibidir.​

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21