Çaykur’un 132 mevsimlik işçi alımı için Of’ta kura çekildi

Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından Of, Hayrat, Araklı ve Sürmene ilçelerinde bulunan Çay Fabrikalarına alınacak 132 işçi için Of’ta kura çekimi yapıldı.

Çaykur’un 132 mevsimlik işçi alımı için Of’ta kura çekildi

Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından Of, Hayrat, Araklı ve Sürmene ilçelerinde bulunan Çay Fabrikalarına alınacak 3 Eski Hükümlü, 9 Engelli ve 120 beden işçisi olmak üzere toplam 132 mevsimlik işçi için Of’ta kura çekimi yapıldı.

Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda yapılan ve Of Noteri Fatma Danacı Taşçı tarafından çekilen kura sonucunda fabrikalara alınacak asil ve yedek isimler belirlendi.

Çaykur’un İŞKUR aracılığıyla 24-28 Şubat tarihleri arasında aldığı başvurularda 18-50 yaş aralığında bulunan erkek adaylar başvuru yapabilirken toplam 6 bin 839 kişi başvuru yapmıştı.

Kura çekimi sonucunda Sürmene ve Araklı fabrikalarına 5’er asil ve 5’er yedek, Bölümlü ve Çamlı fabrikalarına 10’ar asil ve 10’ar yedek, Hayrat ve Of fabrikalarına 20’şer asil ve 20’şer yedek, Eskipazar ve Karaca fabrikalarına ise 25’er asil ve 25’er yedek üye belirlendi.

Ayrıca Çamlı Çay Fabrikasına eski hükümlü 3 asil ve 3 yedek ile engelli 9 asil ve 9 yedek üye de yine kura çekimiyle belirlendi.

Çaykur Genel Müdür Yardımcısı Turgay Turna, Personel Daire Başkanı Kamil İpek, Hukuk Daire Başkanı Dilaver Demir, Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Özgümüş, Fabrika Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı kura çekimine ülkemizi etkisi altına alan korona virüs tedbirleri nedeniyle başvuru yapanlar ve seyirci alınmadı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21