Çaykur’dan üreticileri memnun edecek kota açıklaması

Çaykur yaptığı basın açıklamasıyla üreticilerin çaylarını toplama ve satma konularında acele etmemelerini, üreticileri memnun edecek bir alım kotası ilan edeceğini duyurdu.

Çaykur’dan üreticileri memnun edecek kota açıklaması

Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında üreticilerin çaylarını toplama, satma konularında acele etmemelerini, üreticileri memnun edecek, rahatlatacak bir alım kotası ilan edeceğini duyurdu.

İşte o bülten;
Geçen yıl çay sezonunun hemen ardından başladığımız yeni yılın hazırlıklarıyla ilgili öncelikle bakım, onarım, demontaj, yenileme, temizlik gibi temel alanlarda kademeli olarak işe başlattığımız çalışanlarımızla birlikte kampanya hazırlık çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Bu yılın hazırlıklarını farklı ve özel kılan diğer bir husus da malum dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını olmuştur. Olağan akışın dışında ilave önlemler, tedbirlerin alınmasını gerektiren bu süreçte Çaykur olarak üreteci ve çalışanlarımızın sağlığını riske etmemek, üretime de ara vermemek için yoğun bir çaba sarf edilmiş ve kampanya süresince aynı hassasiyete devam edilecektir.
 
Üreticilerimiz sosyal mesafe kuralını ihlal etmeden; bilgilendirmesini daha sonra yapacağımız planlamaya uygun olarak belirleyeceğimiz gün ve saatlerde alımyerlerine giderek diğer üreticilerimizle temas etmeden, kalabalık oluşturmadan çaylarını rahatlıkla satabileceklerdir.
 
Çay filizlerinin genel gelişimi ve mevsim şartlarının serin ve yağışlı geçmesi, özellikle orta ve yüksek kesimler için çayın erken hasat olgunluğuna gelmeyeceğini işaret etmektedir. Bu da üreticilerimize; izdiham riski oluşmadan, kademeli bir çay hasadı, dolayısıyla daha rahat çay toplama ve satma imkânı sağlayacaktır.
 
Bu yıl ki hasat dönemi başlangıcından itibaren virüs salgınının çevresel etkileriyle geçen yıllara göre daha zor geçecekmiş gibi bir algı oluşmuş olabilir. Ancak üreticilerimiz özellikle çaylarını toplama, satma konularında acele etmez, Çaykur olarak planladığımız alım uygulamalarımıza riayet eder, hem kendilerini hem de bizim şartlarımızı zorlamazlar ise inanıyoruz ki geçmiş dönemlerden daha rahat bir çay sezonu yaşayacağız. Ayrıca üreticilerimizi memnun edecek, rahatlatacak bir alım kotası ilan edeceğimizden acele etmemelerini, rahatlıkla çaylarını satabileceklerini belirtmek isteriz.
 
Son yılların en düşük çay stokuyla gireceğimiz yeni çay sezonunun; üreticilerimiz için rahat, huzurlu ve bereketli geçmesi beklentisi ve inancıyla; bütün üretici ve çalışanlarımızın Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederiz.
 
ÇAY İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma bektas
Fatma bektas - 2 yıl Önce

Istanbul dan nasil gelcegimize dair bir bilgi verseniz gurci yok kim gese bilir bukadar cayi orda olan lar bos konusuyor yevmiyeye isdersek gem mez ler ellerinde konusma fırsatı gecdi atip duduyolar

Halil ibrahim Dayioğlu
Halil ibrahim Dayioğlu - 2 yıl Önce

Dekar başı yediyuz kg olsa iyi olur en adında kota belki dolar özellerden kurtuluruz tabi devlet iyini bilir fakat istanbula kaldık onbeşton çayi kim toplayacak kaymakamlikta belgemizle isminizi verdik Uçakla gelindimi Hastalıkta olmaz ilgililere Duyrulur.

Yaşar bayram
Yaşar bayram - 2 yıl Önce

Ne anlattınız şimdi nasıl alınacak belli değıl kota belli değil dumana bir konuşma

Muzaffer Hacibektasoglu
Muzaffer Hacibektasoglu - 2 yıl Önce

İl dışındaki Mustahsiller cayliklarinin
Basında olmalı
Bunun için herkes için gereken yapilmali.
Bulaşıcı tetbirleri herkes
YA UYACAK,YA UYACAK

Dursun Ali Karaca
Dursun Ali Karaca - 2 yıl Önce

İzin nezaman verilecek ondan haber verin lütfen

Ahmet Taylan
Ahmet Taylan - 2 yıl Önce

Dekar basi 950 normal. Ozaman rizelini n yüzü güler

Erbil şafak
Erbil şafak - 2 yıl Önce

Çaya iyi bir fiyat bekliyoruz

Hatice kuyumcu
Hatice kuyumcu - 2 yıl Önce

Çaylar daha olmadı lütfen erken açmayınız kampanyaları hersene erken açılıp zora sokuluyor üreticileri


SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21