Çaykur Genel Müdürü Alim'den Çamlı Çaya ziyaret

Of Çamlı Çay Fabrikasını ziyaret eden Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Çay hasat olgunluğuna ulaştı, taze taze toplanmalı" dedi.

Çaykur Genel Müdürü Alim'den Çamlı Çaya ziyaret

Çaykur Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Alim, Of Çamlı Çay Fabrikasını ziyaret etti.

Genel Müdür Alim, yaş çay kampanyasının açılışı nedeniyle düzenlenen programda Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu ve fabrika çalışanları ile bir araya geldi.

Kaymakamı Hayrettin Çiçek, çayın Rize'de, Karadeniz'de üretildiğini belirterek, "Ben Elazığlıyım. Özellikle bizim bölgemizde çay tüketimi çoktur. Millet olarak çaysız yapamıyoruz. O nedenle çay üretim sezonunun üreticilerimiz, Çaykur camiamız ve sektörümüz için hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

Çayın her zaman nimet verdiğini söyleyen Alim de "Bizde bu nimetten faydalanıyoruz. Bu yılda çay hasat olgunluğuna ulaştı. Üreticilerimiz taze taze hasadı yaparak alım yerlerimize teslim edebilirler. Bizde sağlıklı, kaliteli çay üreterek, dünyaya üzerinde pestisit kalıntısı bulunmayan çayımızı sunmuş oluruz. Bu vesile ile çay sezonu özelde bölgemize genelde ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 01:18

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21