Çaykara Maraşlı’da yangın; 2 ölü

Çaykara’nın Maraşlı Mahallesi’nde meydana gelen yangında bir ev tamamen küle dönerken iki kişi hayatını kaybetti.

Çaykara’nın Maraşlı Mahallesi’nde öğlen saatlerinde meydana gelen yangında Fatma Dinçer (79) ve kayın biraderi İhsan Dinçer (73) yanarak hayatlarını kaybettiler.

 

Edinilen bilgilere göre öğle namazından dönen İhsan Dinçer, aynı çatı altında ikamet ettiği Yengesi Fatma Dinçer’in isteği üzerine mutfak tüpünü değiştirmek istedi. O esnada sızan gazın alev almasıyla evde yangın çıktı.

 

Yangının kısa sürede lambirili olan evi sarması sonucu İhsan Dinçer ve Fatma Dinçer olay yerinde yanarak can verdiler.

 

Evin İhsan Dinçer’e ait bölümünde bulunan İhsan Dinçer’in eşi yatalak hasta Mülkiye Dinçer ve kızı Mecira Dinçer komşularının yardımıyla evden sağ olarak çıkartıldı.

 

Evin üzerinin saç kaplama olması nedeniyle dışarı çıkamayan alevler kısa sürede ahşap tavanları ve küle döndürdü. Evin bodrumunda da bulunan odunların da alev almasıyla yangın uzun süre devam etti.

 

Olayın haber alınmasının ardından yaklaşık bir saatte olay yerine ulaşabilen Of İtfaiye Grup Amirliği ekipleri evde soğutma çalışması yaptı.

 

Evde yanarak hayatlarını kaybeden İhsan Dinçer ile Fatma Dinçer’in yanmış bedenleri Çaykara Savcılığının incelemesinin ardından Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 7 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21