Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat Ankara’da buluştu

Ankara’da düzenlenen “Her Yönüyle Trabzon” etkinliklerine Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı açtıkları stantlarla hemşerileriyle buluşurken Of etkinliklere katılmadı.

Çaykara, Dernekpazarı ve Hayrat Ankara’da buluştu

Trabzon Vakfı ve Trabzon Derneği tarafından organize edilen “Her Yönüyle Trabzon” etkinliklerinin 9.su Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

 

Trabzon’un İlçe Belediyeleri, Kaymakamlıkları ve çeşitli kurum ve kuruluşlarının katıldığı etkinlikte Hayrat Kaymakamlığı ile Çaykara ve Dernekpazarı Belediyeleri de açtıkları stantlarla yer aldılar.

 

Hayrat Kaymakamlığı tarafından açılan stantta yer alan yörenin en önemli geçim kaynağı ve adeta simgesi olan çay, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Dernekpazarı ve Çaykara Belediyeleri de açtıkları stantlarla yöresel ürünleri sergileyerek gurbetteki hemşerileriyle buluştular.

 

Çaykara, Hayrat ve Dernekpazarı ilçeleri etkinliklerde yer alırken Of ise etkinliklerde yer almadı. Önceki yıllarda düzenlenen etkinliklerde stant açan ve gurbetteki Oflular tarafından yoğun ilgi gören Of standı bu yıl etkinliklerde yoktu. TDF tarafından Ekim ayında İstanbul Feshane’de düzenlenen etkinliklerde de yer almayan Of, Ankara’da da yer almayarak gurbetteki hemşerilerini üzdü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas KAHRAMAN
İlyas KAHRAMAN - 7 yıl Önce

Of neden katılmadı. Yoksa gurura mı kapıldı. Hani Cumhuriyet ya. Salyangoz kabuğundan çıkmış kabuğunu beğenmemiş. Gelmeseniz de olur.

ahmet kara
ahmet kara - 7 yıl Önce

yorumları yayınlayın. olmuyor böyle

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21