Çay üreticisine 50 liralık banka şoku

Çay paralarının tahsili için Banka ATM’lerine koşan üreticiler, hesaplarından yapılan 50 liralık kesinti ile hayal kırıklığına uğradılar.

Çay üreticisine 50 liralık banka şoku

Of Bölümlü Çaykur Çay Fabrikasına bağlı çay alım evlerine çay satan üreticiler, 1. sürgün yaş çay bedellerini tahsil etmek üzere gittikleri ATM’de 50 lira şoku yaşadılar.

 

Tahsil edilen rakamlardan 50’şer liralık kesinti yapıldığını gören üreticiler, kesintilerin nedenini öğrenmek için Fabrikaya giderek bilgi almak istedi. Ancak durumun Banka ile ilgili olduğunu öğrenen üreticiler, bankanın dönem içi hesap ücreti adı altında kesinti yaptığını öğrendiler.

 

Eskiden kart ücreti adı altında hesaplarından para kesildiğini bu kesintilerin yasal olmadığını ve üreticilerin banka şubelerine müracaat etmesi gerektiğini savundular.

 

Bankaya kişisel olarak müracaat ettiklerini ve kesilen ücretlerin iade edildiğini belirten üreticiler; “ÇAYKUR bizim menfaatlerimizi koruyan banka ile anlaşsın. Ya da anlaştığı bankadan hakkımızı vermesini sağlasın” diyerek uygulamaya tepki gösterdiler.

Haber-Foto: Harun Yılmaz

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21