Çankırı’da kazada vefat edenler Yırca ve Karabudak’ta defnedildi

Çankırı'da meydana gelen kazada yaşamını yitiren Osman Yazıcı ve Ömer Cevahirefendioğlu ile merhum Ali Yazıcı, Yırca ve Karabudak’ta toprağa verildi.

Çankırı’da kazada vefat edenler Yırca ve Karabudak’ta defnedildi

İstanbul’da vefat eden Ali Yazıcı’nın cenazesini defnetmek üzere Of’a getirmekte olan otobüsün Çankırı’da şarampole yuvarlanması sonucunda meydana gelen kazada Hüseyin İrfan Yazıcı, Ömer Cevahirefendioğlu ve Osman Yazıcı hayatlarını kaybetmişti.

Hüseyin İrfan Yazıcı İstanbul’a götürüldü

Kazada hayatını kaybeden Hüseyin İrfan Yazıcı’nın cenazesi defnedilmek üzere İstanbul’a götürülürken Ömer Cevahirefendioğlu ve Osman Yazıcı ile merhum Ali Yazıcı’nın cenazeleri Of’a getirildi.

Osman Yazıcı Karabudak’ta defnedildi

Kazada hayatını kaybeden Osman Yazıcı’nın cenazesi Of’un Karabudak Mahallesi Kaban Camiinde öğle namazına müteakiben düzenlenen cenaze töreninin ardından Cami avlusundaki mezarlığa defnedildi.

Cenazesi getirilen Ali Yazıcı’nın gelininin kardeşi olan evli ve iki erkek çocuk babası Osman Yazıcı’nın cenazesine Yenden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, Karabudak Mahallesi sakinleri, akraba ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yırca’da iki cenaze yan yana

İstanbul'da vefat eden Ali Yazıcı ile kazada vefat eden Ömer Cevahirefendioğlu’nun cenazeleri Hayrat’ın Yırca Mahallesinde son yolculuklarına uğurlandı.

İkindi namazını müteakip düzenlenen cenaze namazına Hayrat Kaymakamı Orçun Cüneyt Zor, AK Parti Hayrat İlçe Başkanı Serkan Karaahmetoğlu, AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, Yenden Refah Partisi Of İlçe Başkanı Hüseyin Bereket Ayaz, Cevahirefendioğlu ve Yazıcı ailesinin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ömer Cevahirefendioğlu ve Ali Yazıcı’nın cenazeleri mahalledeki aile mezarlıklarına defnedildi.

Kazada yaralanan Ali Yazıcı'nın oğlu Ahmet Yazıcı, Of Havadis’e yaptığı açıklamada; “Babam 18 Şubat Cuma sabahı hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle vefat etti. İstanbul’da kıldığımız cenaze namazının ardından babamın naaşını Of’a getirmek üzere aynı gün 16 sularından İstanbul’dan yola çıktık. Otobüste aile yakınlarımız, kardeşlerim, eşim ve çocuklarım vardı. Gece 10 sularında Bolu’da yemek ve namaz molası verdik. Moladan kısa bir süre sonra kazayı yaşadık. İki takla attığımızı hatırlıyorum. O anda şuurum gitti. Bir anda arabadan dışarı fırladık. Kafam ve boynumdan darbe almışım. Kızım otobüsün teknelerinin arasına sıkışmıştı. Onu oradan kurtarmaya çalıştım. Büyük bir afet yaşadık. Hala şoktayız. Şoku atlatmış değiliz” ifadelerini kullandı.

Emniyet kemerinin önemine değinen Yazıcı; “Çoğumuz emniyet kemeri kullanmıyorduk. Herkesin kemer takması lazım. Kemer taksaydık daha az hasar almış olurduk" diye konuştu.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, 00:55

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21