Çamlı Afet konutları, TOKİ tarafından ihale edildi

Of’ta çeşitli dönemlerde meydana gelen afetlerde evleri yıkılan 88 vatandaş adına yapılması planlanan Afet konutları için TOKİ tarafından 25 Ağustos’ta ihale yapıldı.

Çamlı Afet konutları, TOKİ tarafından ihale edildi
banner71
Of’ta bir türlü yapılamayan Afet Konutları için TOKİ nihayet ihaleye çıkabildi.
 
Of Merkez, belde ve köylerinde çeşitli tarihlerde meydana gelen afetlerde 88 vatandaşın evlerinin yıkılması ya da kullanılamaz hale gelmesi nedeniyle Afet Acil Durum Başkanlığı tarafından yeni konut yapılmasına karar verilmişti.
 
Yer sorunu nedeniyle uzun süredir yapılamayan konutlar için TOKİ nihayet ihaleye çıktı.
Aynı dönemlerde Tavşanlı Köyü’nde yıkılan 40 konut için Tavşanlı Köyü’nde yer tespiti yapılmış, yeni konutlar inşa edilerek Mayıs ayında kura çekimi yapılarak konutlar sahiplerine teslim edilmişti.
 
Of’ta yapılaması planlanan 88 konut için Afet İşleri ve Bayındırlık tarafından Çamlı’da Hazineye ait mevkide yer tespiti yapılarak TOKİ’ye devredilmişti.

Ancak 2 kez ihale aşamasına gelen konutların ihaleleri yerde yaşanan sorunlar nedeniyle iptal edilmişti.
 
Afet Konutlarının yapımı için TOKİ tarafından 25 Ağustos’ta ihale yapıldı. İhalenin kesinleşme sürecinin ardından yapımına başlanacak olan konutların 450 günde tamamlanması planlanıyor.
 
İnşaatın tamamlanmasının ardından hak sahiplerine satılacak konutların bedeli, 2 yıl ödemesiz ve 20 yıl vade ile hak sahipleri tarafından geri ödenecek.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21