Çalıntı araçlar öğrencilere tehlike saçıyor

Of Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu arkasında bulunan çalıntı araçların öğrenciler için tehlike oluşturduğunu belirten Okul Aile Birliği Başkanı Fazlı Gözütok araçların kaldırılmasını istedi.

Çalıntı araçlar öğrencilere tehlike saçıyor

Of Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık dört yıl önce düzenlenen bölgesel bir operasyonla çok sayıda çalıntı araç ele geçirilerek şebeke çökertilmişti.

 

Ancak operasyonda ele geçirilen çalıntı araçlar, yer olmadığından Jandarma Komutanlığının yanındaki Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’nun arkasına park edildiler.

 

Aradan geçen uzun süreye rağmen resmi prosedürler nedeniyle bir türlü kaldırılamayan araçlar, öğrencilerin oyuncağı haline geldiler. Teneffüslerde ve öğlen aralarında hurdaya dönen araçlarda oyun oynayan öğrenciler, birbirlerinin yaralanmalarına sebebiyet veriyorlar.

 

Yetkililerden araçların kaldırmasını isteyen Okul Aile Birliği Başkanı Fazlı Gözütok yaptığı açıklamada; “Araçların bu şekilde okulumuzun arkasını işgal etmesi öncelikli olarak öğrencilerimizin güvenliğini tehdit ediyor. Öğrencilerimiz oyun oynarken zaman zaman yaralanıyorlar. Bir çocuğumuz elini kesti. Daha büyük sorun yaşamamak için bu araçların buradan kaldırılması gerekiyor. Ayrıca araçların tutulduğu alan Of’un giriş güzergâhı olması nedeniyle çirkin görüntü oluşturuyor. Bu araçların en kısa zamanda buradan kaldırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 8 yıl Önce

bu işin takıpcısı ol fazlı yavrularımıza zarar gelmesin

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21