Çakıroğlu İstanbul’a, Saral Samsun’a

Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile çok sayıda Kaymakam ve Vali Yardımcısının yeri değişti. Of, Hayrat ve Dernekpazarı kaymakamları yerlerini korurken Çaykara Kaymakamı değişti.

Çakıroğlu İstanbul’a, Saral Samsun’a

2014 yılı Yaz Dönemi Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi Resmi Gazetede yayınlandı. Kararname ile çok sayıda ilde Vali Yardımcısı ve Kaymakam yer değiştirdi.

 

Ortahisar’a yeni kaymakam

Of Kaymakamı Eren Arslan, Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Dernekpazarı Kaymakamı Selim Erkovan görev yerlerşndekalırken Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Kağızman Kaymakamlığına atanırken Karakamış Kaymakamı Mustafa Gül ise Çaykara Kaymakamlığına atandı.

 

Trabzon’un Büyükşehir olmasının ardından 18.ilçe olarak kurulan Ortahisar’ın Kurucu Kaymakamı Osman Ateş, İstanbul Vali Yardımcılığına atanırken Ortahisar Kaymakamlığına ise Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu atandı.

Eş Kaymakamlar Bayburt’a
Trabzon’un karı-koca kaymakamları ise Bayburt’a atandı. Tonya Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Bayburt’un Aydıntepe Kaymakamlığına atanırken, eşi Şalpazarı Kaymakamı Zihni Yıldızhan ise Bayburt’un Demirözü Kaymakamlığına atandı.

 

Şalpazarı Kaymakamlığına Yenişarbademli Kaymakamı Cafer Sönmez, Tonya Kaymakamlığına ise Halit Mengi getirildi. 

Köprübaşı Kaymakamı Hamza Özer, Başyayla Kaymakamlığına getirilirken Köprüşabı’na ise Kırşehir Valiliği Kaymakam adayı Hasan Sadebıyık atandı. 


Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Denizli Vali Yardımcılığına atanırken Çarşıbaşı Kaymakamlığına, Kula Kaymakamı Hakan Hakyemez getirildi. 

Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Kaymakamlığına getirilirken yerine ise Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malgaç atandı. 

Akçaabat Kaymakamı Abdul Rauf Ulusoy Sakarya Vali Yardımcılığına atanırken, Yalova Hukuk İşleri Müdürü Soner Şenel’de ise Akçaabat Kaymakamlığına atandı. 

Düzköy Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Posof Kaymakamlığına atanırken Düzköy’e Düzce Valiliği Kaymakam adayı Hüseyin Baş atandı. 

 

Maçka Kaymakamı Alper Balcı, Ürgüp Kaymakamlığına atandı.

Vali Yardımcıları da değişti

Trabzon Vali Yardımcısı Kamil Sarıaslan, 1.derece Kadrolu Hukuk Müşavirliğine,

Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Uşak Vali Yardımcılığına
Manisa Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, Trabzon Vali Yardımcılığına, 
Adana Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Trabzon Vali Yardımcılığına
Alaca Kaymakamı Ayhan Yazgan Trabzon Vali Yardımcılığına atandı.

 

Çakıroğlu İstanbul’a, Saral Samsun’a

Kararname ile Of’un yetiştirdiği mülki amirden Adnan Çakıroğlu ile Ali Galip Saral da önemli görevlere atandılar.

 

Bursa Vali Yardımcılığı görevini yürüten Adnan Çakıroğlu, İstanbul Vali Yardımcılığına atanırken Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral ise Samsun Vali Yardımcılığına atandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşar ÇAKIR
Yaşar ÇAKIR - 7 yıl Önce

Samsun Vali Yardımcılığına atanan Ali Galip SARAL ile İstanbul Vali Yardımcılığına atanan Adnan ÇAKIROĞLU'na yeni görevlerinde başarılar dilerim.

Yaşar ÇAKIR
Cumapazarlılar Derneği Başkanı

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

BU KARARNAME İLE YERLERİ DEĞİŞTİRİLEN TÜM MÜLKİ İDARE AMİRLERİNE YENİ GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLER ÖMÜR BOYU SAĞLIK VE MUTLULUKLAR DİLERİM.SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21