Büyükşehir’in Genel Sekreteri Davut Çakır

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreterliğine Oflu hemşerimiz Davut Çakır atandı.

Büyükşehir’in Genel Sekreteri Davut Çakır

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile birlikte Büyükşehir statüsüne kavuşan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde görev dağılımları belirlenmeye başladı.

 

Büyükşehir Belediyeleri’nde Başkandan sonra gelen en önemli icra makamı olan Genel Sekreterlik makamına Oflu bir hemşerimiz atandı.

 

İstanbul Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Danışmanı olarak görev yapan Davut Çakır, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreteri oldu.

 

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Pendik Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adayı olan Çakır, 20 yıllık belediyecilik birikimini Trabzon için kullanacak.

 

Davut Çakır Kimdir?

1971 yılında Of’ta doğan Davut Çakır, Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Pendik Belediyesi’nde Kontrol Mühendisi olarak çalışmaya başladı. İmar Müdürü, ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerinin ardından 2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Pendik’te hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası Sabiha Gökçen Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Maltepe Bölge Parkı gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerini yürüttü.

Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik Kültür Merkezlerinin projelendirme ihale ve yapım çalışmalarını  gerçekleştirdi. İlçe genelinin % 40’nın imar uygulamalarını sonuçlandırarak 22.000 tapunun hak sahiplerine dağıtılmasını sağladı.

 

Başarılı çalışmalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na atanan Çakır, İBB’den 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çalışmalarını, 1/25.000 ölçekli İstanbul Nazım İmar Planı çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Etüt ve Projeler ve Daire Başkanlığına getirildi. Evli ve 6 çocuk babası olan Çakır, son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Ak Parti’den Pendik Belediye Başkan Aday Adayı olan Çakır, aday gösterilmemişti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 8 yıl Önce

DEĞERLİ HEMŞERİMİZE YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

AYHAN ARSLAN
AYHAN ARSLAN - 8 yıl Önce

İstanbul Büyükşehir belediyesinde örnek ve çok başarılı bir hizmet yaptınız. yeni göreviniz hayırlı olsun kolaylıklar dilerim ....

Bayram Ali Tellioğlu
Bayram Ali Tellioğlu - 8 yıl Önce

Sayın Çakır'ın bu göreve getirilmesi Trabzon ve Of için çok iyi oldu.
Çok güzel eğitim aldı, kendisini çok iyi yetiştirdi,çevresinini sevgisini ve güvenini alarak Anne ve Babasının dualarıyla bu makama gelen Çakır ailesinin değerli evladının hakkında hayırlı olan her şeyi nasip ederek halka hizmet konusunda Allah yardımcınız olsun.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21