Büyükşehirden Of’ta korsan taksi ve taksimetre denetimi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından Of’ta korsan taksi ve taksimetrelerin açılmaması şikayetleri üzerine denetim yaptı.

Büyükşehirden Of’ta korsan taksi ve taksimetre denetimi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, hem koronavirüs tedbirleri hem de ulaşımdaki şikayetleri en aza indirmek adına denetimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından kurulan ‘Ulaşım Denetim Ekipleri’ günün 24 saati denetimlerini sürdürüyor. Trabzon’un merkez ve ilçelerinde denetim yapan ekipler, kurallara uymayan sürücüleri önce uyarıyor, tekrarı olursa ceza kesiyor.

OF’TA KORSAN TAKSİ VE TAKSİMETRE DENETİMİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Ulaşım Dairesi Başkanlığımız tarafından oluşturulan denetim ekibimiz, polis ve jandarma ekipleriyle birlikte ilçelerimizde denetimler yapmaktadır.

Bu kapsamda Of ilçesinde korsan taksi, taksimetrenin 5 liradan açılması ya da hiç açılmaması, taksilerin liste üzerinden çalışmaması, Çaykara ilçesinde öğrenci servislerinin dolmuşçuluk ve Uzungöl’de taksicilik yapması, Dernekpazarı ilçesinde korsan taksi, Sürmene ilçesinde taksilerin otogardan araçlarını doldurması, Sürmene- Köprübaşı-Araklı taksi durakları ile Arsin ilçesinde korsan taksi şikayeti, Akçaabat ilçesinde korsan taksi ve bazı araçların durak dışı çalışması gibi hususlarla ilgili vatandaşlarımızın şikayeti üzerine denetimler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Ortahisar merkez taksi duraklarının yerleşim yerlerinin denetimi yapılmıştır. Yine dolmuş duraklarında düzenli olarak maske, mesafe ve kapasite fazlası yolcu konusu sürekli olarak denetlenmektedir. Meydan-Maraş Caddesi üzerinde taksi beklemeleri ilgili de denetimler gerçekleştirilmiştir. Halkımızın sıkıntı yaşamadan ulaşım hizmetlerinden yararlanmaları adına denetimlerimize titizlikle devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Muratoğlu
Mustafa Muratoğlu - 2 yıl Önce

Korona virüs tedbirini sadece dolmuş yada taksilerde aramayin dün Trabzon sahilinde bulunan sözde çay ocaklarını bir denetleyin de bir görelim ha unutmadan oradaki çay ocaklarını işleyenler biraz kodamandir minibüs ve taksi esnafı gibi gariban değiller bilginiz olsun

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21