Büyükşehir otobüsü yolda kaldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Trabzon’dan Of’a gelmekte olan yolcu otobüsü Sürmene’de arıza yapınca çalışanlar mesaiye yetişemedi.

Büyükşehir otobüsü yolda kaldı

6360 sayılı kanun kapsamında 29 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerin ardından Trabzon’un Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşmasıyla birlikte birçok hizmet gibi ulaşım hizmetleri de Büyükşehir Belediyesi bünyesine katıldı.

 

Yıllarca Of Belediyesi tarafından verilen ulaşım hizmeti artık Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmeye başlandı. Ancak zaman zaman güzergahta eski model araçların çalıştırılması dikkati çekmiş, yaşanan arızaların ardından Of güzergahında yeni olan araçların kullanılmasına başlanmıştı.

 

Ancak son dönemde yeniden yaşanmaya başlanan arızalara bir yenisi de bu sabah eklendi. Of’taki derslerine yetişmek isteyen öğrenciler ile mesailerine yetişmek isteyen çalışanlar, otobüsün Sürmen’de arıza yapması nedeniyle yolda kaldılar.

 

Yolcuların bir bölümü otostop yaparak derslerine ve mesailerine yetişmeye çalışırken diğer yolcular da Trabzon’dan gelen yedek otobüsü beklemek zorunda kaldılar.

 

Bu tarz aksaklıkların zaman zaman yaşandığını ifade eden yolcular, Büyükşehir Belediyesi’nin en uzun mesafelerden biri olan Of’a daha bakımlı otobüsleri çalıştırması gerektiğini ifade ettiler. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
baştürk
baştürk - 7 yıl Önce

o otobüsün gidişinden belliydi yolda kalacağı.neyseki yanmamış.şöferbeylere kolaylıklar dılıyorum.zor tabı onlarca can size imanet ve sıze verilen araç 6 çakıp bi kez yakar çınsten.yenı otobüs istiyoz...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21