Büyükşehir çalışmalarıyla ilgili muhtarları bilgilendiriyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, kaymakamlıklarla işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği toplantılarla mahalle muhtarlarını “Sahipsiz Hayvanlar ve Vektörle Mücadele” konusunda bilgilendiriyor.

Büyükşehir çalışmalarıyla ilgili muhtarları bilgilendiriyor

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, kültürel mücadele kapsamında muhtarlara yönelik sahipsiz hayvanlar ve vektörle (hastalık yayan canlı) mücadele konularında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirme toplantıları düzenliyor.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Sebahattin Yazıcı ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Ali Kemal Bektaş’ın da katılımıyla gerçekleşen toplantılarda, muhtarlarla çözüm ortaklığı konusunda müzakereler de yapılıyor.

18 İLÇENİN TAMAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

İlçe kaymakamlıklarıyla iş birliği içerisinde yürütülen toplantılar; Ortahisar, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Maçka ve Of ilçelerinde düzenlendi. Veteriner Hekim Elif Can Sinan ile Ziraat Mühendisleri Cihat Çolak ve Recep Bektaş tarafından yapılan sunumlar, muhtarlardan büyük ilgi gördü. Toplantılar, 18 ilçenin tamamında gerçekleştirilecek.

OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER ALIYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Sebahattin Yazıcı, bilgilendirme çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun riyasetinde çeşitli konularda eğitim ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak sahipsiz hayvanlar ve vektörle mücadele konularında kanun ve mevzuatlara uygun olarak yürüttüğümüz çalışmalarla ilgili mahalle muhtarlarımızı bilgilendirirken, aynı zamanda istişarelerde de bulunmaktayız. Uzman eğitmenlerimiz tarafından yapılan sunumlarda çalışmalarımızla ilgili muhtarlarımıza detaylı bilgi vermekteyiz. Muhtarlarımızdan da bu konuda olumlu geri dönüşler almanın memnuniyetini yaşıyoruz. Bilgilendirme toplantılarımıza belirlenen program dahilinde 18 ilçede devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
oflu
oflu - 7 ay Önce

Vadandaş olarak buyuksehirden memnun değillim.oy vermeyeceğim ,muhtarlar oy verdimi yeter !!!!!!!!.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21