BTP’li Şahin’den Of’a Kelime-i Tevhit Anıtı

Bağımsız Türkiye Partisi Of Belediye Başkan Adayı Recep Şahin, Of Belediye Başkanı seçilmesi halinde Of’a Kelime-i Tevhit Anıtı yapacağını açıkladı.

BTP’li Şahin’den Of’a Kelime-i Tevhit Anıtı

30 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlerde Of Belediye Başkanlığı için Bağımsız Türkiye Partisi’nin Of belediye Başkan Adayı olan İlahiyatçı ve Hattat Recep Şahin, Of’a dünya harikası bir proje yapacağını açıkladı.

 

Of’ta vatandaşları ziyaret eden ve ev ev dolaşarak projesini vatandaşlara anlatan Şahin; “Bu eserin dünyada eşi ve benzeri yok. Bu anıt eser, İslam’ın, Türk’ün ve Of’un simgesi olacak. Bu eseri gezmek ve görmek için sadece Müslümanlar değil, dünya Of’a gelecek” dedi.

 

Solaklı Deresi üzerinde kurulması planlanan ve köprü görevi görmesi planlanan proje mermer ve çelikten inşa edilecek. “Kelime-i Tevhit Anıtı” adı verilen projede köprü üzerinden anıtın yüksekliği Peygamberimiz (SAV)’in Peygamber olduğu yaş olan 40 yaşı temsilen 40 metre olacak. Köprünün üstünde ve anıtın alt mozelesi olacak olan ve mermer üzerine kabartma olarak yazılacak olan ayetin boyu Peygamberimiz (SAV)’in ölüm yaşı olan 63 yaşı temsilen 63 metre olacak. Anıt hem sahilden hem de çaykara boğazından aynı şekilde okunacak.

 

Şahin, projesini seçilecek olan Belediye Başkanı ile de paylaşacağını belirterek “Aday arkadaşlarımızın bu projeye değer vermelerini ve bu eserin mutlaka Of’umuza kazandırmalarını isteyeceğiz. Kelime-i Tevhid Anıtını Of’umuza dikmeliyiz” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21