Bölümlü’nün eğitim gönüllüsü Ahmet Başkanı var

Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Ahmet Danışman, kendi okulunun ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun da ihtiyaçlarını karşılamak için çaba harcıyor.

Bölümlü’nün eğitim gönüllüsü Ahmet Başkanı var
Eğitim- öğretimde okul veli ilişkisinin önemi her geçen gün artıyor. Dolayısıyla Okul Aile Birliği Başkanlarının çalışmaları okulun başarısına etki ediyor. Bunun en güzel örneği de Bölümlü’de yaşanıyor.

 

Of’un merkez dışındaki en büyük Mahallesi olan Bölümlü Mahallesinde Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Ahmet Danışman adeta Mahallenin eğitim neferi olarak çalışıyor.

 

Kendi okulunun ihtiyaçlarını gidermenin yanı sıra mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun da imdadına yetişiyor. Başkan Danışman en son okulun bahçesinin betonlanması konusundaki çalışmaları ile öğrenci ve öğretmenleri mutlu etti.

 

Başkan Danışman’ın Bölümlü için önemli bir şans olduğunu ifade eden M.Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Cemal Kızıltay; “Okulumuzun bahçesi çamurdan geçilmiyordu. Yağmur yağdığında çocukların ayaklarındaki çamurlarla bütün okul çamur oluyor, okulumuza temizlik tutturamıyorduk. Mahallemizin eğitim sevdalısı Ahmet Danışman Beye konuyu açınca yakından ilgilendi. Gerekli girişimleri yaparak okul bahçemizin betonlanmasını sağladı. Şimdi okulumuz ve öğrencilerimiz daha temiz ve ferah ortamda eğitim görüyor. Ahmet Bey Mahallemizin eğitimi için bir şanstır. Eğitim adına hangi istekte bulunduysak hiç yok dediğini görmedim. Bir şekilde onu karşıladı. Allah herkese böyle eğitimle ilgilenen başkanlar nasip etsin. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Eğitim en önemli vazifemizdir” diyen Başkan Danışman; “Mahallemizin iki okulu var ikisini de birbirinden ayırmıyorum. Bu okullar mahallemizin yüz aklarıdır. Okullarımızın ne eksiği varsa el birliğiyle çözmeye çalışıyoruz. Eğitim işi olduğu için gittiğimiz yerlerden çok da boş dönmüyoruz. Çünkü eğitime yapılan yatırım ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Okulumuzun bahçesinin hali gerçekten perişandı. Yağmurlu havalarda okulumuz çamur, batak içinde kalıyor, okula temizlik dayanmıyordu. Müdür beyin de durumu arz etmesiyle gerekli girişimlerde bulunarak bahçemizin betonlanmasını yaptık.  Bahçenin betonlanmasında ilgisi ve yardımlarından dolayı özellikle Of Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bahçemiz sayelerinde temiz ve kullanılır hale geldi. Bir teşekkürü de mahallemizin eski Belediye Başkanı Faruk Öztürk’e ediyorum. Onun da çok yardımlarını gördük. Her zamanda yardımlarını görüyoruz Faruk Başkanın. Ben de naçizane elimden geldiği kadar mahallemin eğitimine yardımcı olmaya çalışıyorum. Allah sağlık verdiği sürece yardımcı olmaya devam edeceğiz.” sözleriyle belirtti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21