Bölümlülüler Meclis sıralamasına göre oy verecekler

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi Bölümlü’de seçim atmosferi oldukça sıcak. Siyasi partilerin meclis üye sıralamalarına tepki gösteren Bölümlülüler, tepkilerini sandığa yansıtmayı hedefliyor.

Bölümlülüler Meclis sıralamasına göre oy verecekler

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaştıkça seçim atmosferi de bir başka yaşanıyor.

 

Of’un en büyük Beldesi olan ve Büyükşehirle birlikte mahalleye dönüşecek olan Bölümlü’de siyasi partilere tepki var.

 

Bölümlü’nün en güçlü biçimde temsil edilmesi için siyasi partilerin kendi vatandaşlarını seçilecek sıralamada meclis üyesi olarak aday göstermelerini istiyorlar.

 

Bu tepkileri dile getirmek ve birlikte hareket edebilmek için Belediye salonunda toplanan Bölümlülüler, fikir alış verişinde bulundular.

 

Toplantıya Bölümlü Belediye Başkanı İsmail Mercan, Eski Başkanlardan Faruk Öztürk, Siyasi Parti Temsilcileri, Bölümlülü bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Belde Belediye Başkanı İsmail Mercan yaptığı konuşmada; “Of’un nüfus bakımından en büyük beldesiyiz. Fakat bu siyasi partiler tarafından dikkate alınmıyor. Özellikle iktidar partisi bizi yok sayıyor. Bizim derdimiz kişisel değildir. Beldemizin haklarını savunmaktır. Şayet siyasi partiler bize ilde seçilecek il genel meclisi üyelik sırası vermezse biz de partilere meclis için aday vermeyelim. Birlik beraberlik içinde güçlü bir şekilde isteklerimizi son ana kadar dile getirelim” ifadelerini kullandı.

 

Eski Başkanlardan Faruk Öztürk ise yaptığı konuşma; “Burada tüm siyasi partilere sesleniyoruz. Fakat Ak Parti gerçeğini de yok sayamayız. Birliğimizi, beraberliğimizi güçlü bir şekilde ortaya koyarsak bizi yok sayamayacaklarını düşünüyorum. Benim maddi bir beklentim hiçbir zaman olmadı şimdi de yok. Fakat hizmet için görev verilirse gece gündüz demeden halkım için çalışırım” dedi.

 

Söz alan çok sayıda vatandaş da söz alarak tepkilerini ve önerilerini dile getirdiler. Vatandaşlar, Siyasi Partilerin Belediye Meclisi’nde Of’u İlde temsil edecek sıralamada adayları bulunmayan siyesi partiyi desteklememe fikir birliğine vardılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Resul Okutan
Resul Okutan - 8 yıl Önce

Murat saral hem cumapazarlı hem BÖLÜMLÜ eniştesiydi onu yediniz şimdi bölümlüden meclis üyeside yapmıyorsunuz bu şudemek 2+2=4 elde var 0 sonuç 4 piskevit

VAR.
VAR. - 8 yıl Önce

EY YÖNETİCİLER İSMAİL MERCANI MECLİS ÜYESİ SEÇİNKİ YARIN BİR BAŞKA PARTİYE GEÇSİN TAMAM MI.

secmen
secmen - 8 yıl Önce

NEOLDU NEDEN KAYNIYORLARKI 1800 OYA ILMECLIS UYELIĞIMIN ISTIYORLAR OZAMN SOLAKLI YADA IRFANLIYA 2 SER TANE ALALIM BOLE OLMAZ KI NASIL DAVA ADAMI BUNLAR HERŞEY MENFAAT OLMUŞ..ILAHI ADALET DIYORUM..

M. Ali
M. Ali - 8 yıl Önce

Teşkilatımız ve partimiz şu seçimleri bir atlatsın siz görürsünüz sayın oflular.Ne oldu artık yorum yazamıyormusunuz değilmi?konuşsanıza konuşabilirseniz tabi...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21