Bölümlülü kardeşinden Ercişli Yazgı’ya

Of Halkının Ercişli depremzedelere yaptığı yardımların simgesi olan Simge bebek, Başkan Saral tarafından Ercişli Yazgı’ya ulaştı.

Bölümlülü kardeşinden Ercişli Yazgı’ya
banner71
23 Ekim’de Van ve Erciş’te meydana gelen depremin ardından ülke çapında başlatılan yardım kampanyalarına Of halkı da dahil olmuştu.
 
Of kaymakamlığı, Of Belediye Başkanlığı, Belde Belediye Başkanlıkları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından ortaklaşa düzenlenen yardım kampanyası ile 2 TIR dolusu yardım toplanarak bölgeye gönderildi.
 
Yardımlar içerisinde Bölümlü’den gelen bir oyuncak bebek dikkatleri çekmişti. Kimin gönderdiği belirlenemeyen bu oyuncak bebek, yardımların simgesi haline gelmişti.
 
Yardım TIR’ının ön camında Erciş’e ulaşan simge bebek, Of Belediye Başkanı Murat Saral tarafından depremde 18 akrabasını kaybeden Yazgı Bebeğe hediye edildi. Oyuncak bebeği eline alan Yazgı bebeğin yüzüne yansıyan gülümseme, bir anda deprem acısını unutturdu.
 
Of Halkının depremzedelere yapmış olduğu anlamlı yardımların simgesi haline gelen oyuncak bebek, Yazgı bebeğe ulaşmış oldu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21