Bölümlü Çay Fabrikasında korkutan yangın

Bölümlü Çay Fabrikasında akşam saatlerinde başlayan yangın, ekiplerin müdahalesi ile söndürülürken yangının kuru çay deposuna sıçramadan söndürülmesi büyük bir maddi kaybı önledi.

Bölümlü Çay Fabrikasında korkutan yangın

Of’un Bölümlü Mahallesi’nde bulunan Çaykur’a ait Bölümlü Çay Fabrikası’nda akşam saatlerinde yangın çıktı.

Yaş çay mevsiminin sona ermesi nedeniyle fabrikada çalışan işçi bulunmazken memurlar da 17.00 sularında mesai bitimi ile fabrikadan ayrıldılar.

Fabrikanın kuru çay deposunun bulunduğu bölgeye yakın alandaki fırınların olduğu alanda çıkan yangını gören Fabrika Bekçisinin haber vermesi üzerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi Of İtfaiye Amirliği ekipleri yangına müdahale ettiler.

Rize Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de destek verdiği söndürme çalışmaları kısa sürede kontrol altına alınırken yangının kuru çay deposuna sıçramaması nedeniyle itfaiye ekipleri tarafından gece boyu soğutma çalışmaları devam etti.

Olay yerine gelen Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Çaykur Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve Çay Fabrikası Müdürleri söndürme çalışmalarını yerinde takip ettiler.

Of Jandarma ekipleri ve Olay Yeri İnceleme ekipleri de olay yerine gelerek hem güvenliği sağladılar hem de yangın hakkında bilgi aldılar.

Yangının çıkış nedeninin itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucunda netleşeceği öğrenildi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 01:56

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21