Bölgenin Rehberlik Öğretmenleri Of’ta toplandı

Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı, Sürmene ve Köprübaşı ilçelerindeki Rehber Öğretmenler, yeni eğitim- öğretim yılının ilk toplantısını Of’ta yaptılar.

Bölgenin Rehberlik Öğretmenleri Of’ta toplandı

Of Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Of, Hayrat, Çaykara, Dernekpazarı, Sürmene ve Köprübaşı ilçelerindeki Rehber Öğretmenleri bir araya geldi.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Sezonunun ilk toplantısında yıl içinde yapılacak rehberlik faaliyetlerinin planlaması yapıldı.

 

Of Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Vahdettin Özdağcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da katılarak kısa bir selamlama konuşması yaptı.

 

Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında; “Öncelikli olarak ilçemize hoş geldiniz. Toplantınızın hayırlı kararlar olmasını ve hayırla neticeler vermesini diliyorum. Sizlerin çalışmaları, problemlere yaklaşılmaları ileride yaşanabilecek büyük sorunları engelleyebilecek öneme sahiptir. Bizlerin eğitimde bir öğrencimizin bile kaybedilmesine tahammülümüz yoktur. Onun için sizlerin rehberlik servislerinde yapacağınız çalışmalarla bu anlamda çok önemlidir. Sizlere yaşadığı sorunlardan dolayı başvuracak bir öğrencinin sorununa göstereceğiniz çözüm yolu belki de onun hayatını kurtaracaktır. Toplum olarak yaşadığımız sıkıntılar ailelerde dolayısıyla çocuklarda daha büyük sıkıntılara neden oluyor. İnancımız gereği de bir insanı kurtarmanın insanlığı kurtarmak olduğunu unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim, öğretim yılınız hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim kazasız belasız bir dönem geçirmenizi nasip etsin” ifadelerini kullandı.

 

Of Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Vahdettin Özdağcı ise yaptığı konuşmada; “İlçe Milli Eğitim Müdürümüze toplantımıza katılma nezaketinde bulunduğu için teşekkür ediyorum. Ayrıca kendileri çalışmalarımızda her zaman yanımızda oluyor. Bu da bize daha çok güç veriyor. İnşallah toplantıda aldığımız kararlar öğrencilerimiz için hayırlı olacaktır. Ben de kazasız belasız başarılı bir eğitim- öğretim yılı geçirmemizi diliyorum” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21